Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Адвокатське об’єднання на спрощеній системі – чи можливо? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації розглянемо питання стосовно можливості перебування адвокатського об’єднання на спрощеній система оподаткування.

Для цього, звернемося до нормативних визначень, що вважається  адвокатським об’єднанням. Отже, адвокатське об’єднанняє юридичною особою, яка утворюється об’єднанням двох або більше адвокатів (ст. 15 ЗУ від 05.07.2012 №5076). Така юридична особа (адвокатське об’єднання) діє на підставі статуту.

Зазначаємо, що СГД може обрати спрощену систему оподаткування, про що визначенопунктом 291.3 ПКУ. При цьому, такий СГД має відповідати вимогам, які встановлені нормами ПКУ та бути зареєстрованим у встановленому порядку платником єдиного податку ( гл.1 розділу ХІV ПКУ).

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на визначені ПКУ групи платників єдиного податку (п.291.4 ПКУ).

Звертаємо увагу, що пунктом 291.5 ПКУ визначено відповідний перелік видів діяльності, що не дають права СГД бути платниками єдиного податку (1-3 групи).  Тобто, існують певні обмеження, щодо видів діяльності для СГД.

Проте, на юридичну особу (адвокатське об’єднання), норми пункту 291.5 ПКУ, не поширюються.

А отже, адвокатське об’єднання як юридична особа може обрати спрощену систему оподаткування, відповідно до пункту 291.4 ПКУ та бути платником єдиного податку третьої групи.

Наразі нормою ПКУ визначено, що до 3 групи платників єдиного податку належать юридичні особи  будь-якої організаційно-правової форми. При цьому, обсяг доходуза календарний рік у таких СГД не повинен перевищувати 5 млн. гривен.

Для СГД платників єдиного податку 3 групи, встановлено ставки єдиного податку, які встановлені у відсотках до доходу (ст.293 ПКУ).

Зокрема, такі ставки встановлені у розмірі 3 % доходу, у разі якщо СГД є платником ПДВ; та  5 % доходу, у разі якщо СГД не є платником ПДВ (п. 293.3  ПКУ).

Наразі такої думки дотримуються також і контролюючі органи, надаючи відповідь стосовно даного питання, про що зазначено у листі ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 23.09.2016 року.

Підсумовуючи вищезазначене можна зробити наступний  висновок: адвокатське об’єднання як юридична особа може обрати спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку, дотримуючись вимог, встановлених ПКУ (гл.1 розділу ХІV ПКУ).