Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Актуальні питання щодо формування податкового кредиту та подачі уточнюючих розрахунків у період воєнного стану, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

У зв’язку із внесеними змінами до ПКУ (внесені ЗУ №2260-ІХ) стосовно формування податкового кредиту, подачі уточнюючих розрахунків в період дії воєнного стану, у платників податку виникають питання, відповіді на які надамо в сьогоднішній публікації.

Щодо формування податкового кредиту в періоді лютий – травень 2022 року за здійсненими операціями із придбання послуг у нерезидента.

У разі, якщо СГД здійснює придбання послуги (місце постачання – митна територія України) у нерезидента, податкова накладна за таким постачанням не зареєстрована в ЄРПН, у такому випадку отримувач таких послуг має право на формування податкового кредиту виключно у разі, якщо ним будуть нарахованні та включені до складу декларації податкові зобов’язання з ПДВ за відповідний звітний період.

Щодо необхідності коригування сформованого податкового кредиту за первинними документами за період лютий-травень 2022 року, які надав постачальник, який не має можливості в реєстрації податкових накладних.

 

У разі, якщо платник податку за отриманими від контрагента-постачальника первинними документами за період лютий-травень 2022 року, сформував податковий кредит, а такий постачальник не має можливості зареєструвати податкові накладні до 15.07.2022 року, виникає питання щодо права на податковий кредит за таким постачальником.

У платника податку зберігається право на податковий кредит у разі, якщо складені постачальником податкові накладні будуть зареєстровані в ЄРПН протягом 60 днів з дня місяця наступного за місяцем відновлення можливості виконувати свої податкові зобов’язання таким постачальником, або протягом 6 місяців після припинення воєнного стану.

При цьому, у такому випадку, СГД не повинен коригувати сформований податковий кредит за період лютий-травень 2022 року.

Щодо включення до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковою накладною, зареєстрованою постачальником до 15.07.2022 року за проведеними операціями у періоді лютого-травня 2022 року, за обставин, якщо покупець не подавав декларації, не відносив до складу податкового кредиту суму ПДВ за первинними документами.

У разі, якщо платник податку не включав до складу податкового кредиту суми ПДВ за здійсненими операціями в періоді лютого-травня 2022 року за первинними документами та, не подавав декларації до контролюючого органу, такий платник має право на податковий кредит протягом 365 днів з дати складання податкової накладної.