Наша публікація дасть відповідь тим СГД, які здійснили операції з попередньої оплати за товари, послуги та мають на меті подати заяву на бюджетне відшкодування з податку на додану вартість.
А отже, виникає питання: чи має право платник податку на бюджетне відшкодування ПДВ у разі здійснення попередньої плати за товари, послуги?
Нагадаємо, що сума яка підлягає бюджетному відшкодуванню з ПДВ, визначається нормою пункту 200.1 ПКУ та розраховується як різниця між сумою ПЗ та сумою ПК за звітний період.
Наразі, нормою пункту 198.2 ПКУ визначено порядок віднесення суми ПДВ до складу податкового кредиту. Зокрема, до складу ПК маємо право відносити за датою першої події, яка відбулася, а саме: або дата попередньої оплати за товари/послуги, або дата отримання товарів/послуг.
А отже, якщо у платника податку виникає сума від’ємного значення, про що свідчить рядок 20 Декларації з ПДВ, у такому разі така сума підлягає бюджетному відшкодуванню (згідно до Порядку № 21).
Враховуючі вищезазначене, у разі якщо платник податку здійснив попередню оплату за товари/послуги це дає йому право на ПК та у разі якщо сума ПК перевищує ПЗ, такий платник податку може претендувати на бюджетне відшкодування відповідно до норм ПКУ.
Наразі, таку позицію стосовно даного питання зазначено в індивідуальній податковій консультації ДПСУ (лист від 31.10.2019 року № 1130/6/99-00-04-02-03-15/ІПК.