Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Е-резиденти – новий вид платників податків в Україні, – Тетяна Савчук, аудитор ID Legal Group

Нещодавно депутати у другому читанні підтримали законопроект №5270 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів»,який встановлює основні правила організації та діяльності е-резидентів в Україні.

Законопроект направлений на створення сучасного державного механізму, сприятиме залученню нових інвестицій, збільшенню надходжень до державного бюджету, економічному зростанню України завдяки податкам, які будуть сплачуватися е-резидентами.

Розробка законодавчого проекту е-резиденства розпочалася ще до повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави. Війна цей процес тільки пришвидшила.

Набуття статусу е-резидента може стати потенційно привабливим та корисним варіантом  для резидентів країн зі складною економіко-політичною ситуацією та сприятиме легальному працевлаштуванню, захисту особистих доходів на розвинених  цивілізованих ринках.

Перелік професій які підпадаютьпід е-резидентів: IT-спеціалісти та інші експортери послуг.

Отримання статусу е-резидента не передбачає необхідності безпосереднього перебування в Україні, не потребує додаткових оплат та дозволить іноземцям відкривати онлайн свій бізнес в Україні, онлайн сплачувати податки.

Зважаючи на орієнтацію на іноземних учасників, комунікація в системі здійснюється англійською мовою. Заява заповнюється в електронній формі та подається через портал «Дія» в кілька кликів. Також з нею потрібно додати:

·        копію паспорта в електронній формі;

·        довідку від правоохоронних органів іноземної держави щодо відсутності фактів притягнення потенційного е-резидента до кримінальної відповідальності.

Модель електронного резидентства  з успіхом вже реалізовано в Естонії. За перші п’ять років її застосування, естонський бюджет  було поповнено на близько 25 млн. євро. 

Отримання статусу е-резидента потребує наступних кроків:

Відмова в отриманні статусу е-резидента чекає на:

·     громадян з країни-агресора – російської федерації;

·     осіб з «чорного списку» Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей FATF;

·     осіб з  доходами, отриманими в Україні (крім пасивного).

Очікується, що механізм е-резидентстваУкраїни  запрацює вже незабаром, з 2023 року, та сприятиме активному відновленню нашої економіки.