Перш за все дана стаття буде корисна фізичним особам підприємцям – єдинникам І та 2 групи, з якої вони дізнаються, як їм оформити та піти в довгоочікувану відпустку, чи слід сплачувати податки в цей період та інше. І так, розберемося з цим детально.
Загальновідомо, що бізнес – справа відповідальна, більш того коли ти змушений працювати сам на себе без зупинку. Втім, і такого роду бізнесмену вкрай необхідно мати можливість відпочивати.
Принцип діяльності приватного підприємництва побудований за правилом вільного вибору та на власний розсуд, при цьому має свої властиві ризики.
Безумовно приємно коли, на відміну від найманих працівників, підприємцю не треба ні з ким погоджувати свою відпустку, не є його обов’язком також включати себе до графіку відпусток, оформляти відповідний наказ, нараховувати та виплачувати відпускні. А отже, поїхати на відпочинок він може в абиякий час і на абиякий термін, зважаючи лише на свої побажання та фінансові можливості. То того ж, весь дохід від його діяльності вважається його особистими коштами, безумовно після сплати всіх передбачених на цій системі податків. Тому, їх можна витрачати на власний розсуд.
Але ж, мабуть прикро, коли ти перебуваєш у запланованій відпустці, тобто фактично підприємницьку діяльність не здійснюєш, однак мусиш турбуватись про сплату податкових платежів.
Проте, доволі досить часто у таких суб’єктів все ж виникає питання про наявність так званої відпускної пільги.
То ж давайте розберемося, що на це нам говорить податкове законодавство.
До речі, Податковий Кодекс справді передбачив таку преференцією, зокрема нормами пункту 295.5 визначено, що звільняються від сплати єдиного податку такі суб’єкти на час відпустки, але лише на один календарний місяць протягом року.
Крім того, звільняються також від сплати такого податку за період хвороби більший ніж 30 календарних днів, за наявності підтвердження лікарняним листком затвердженим спільним наказом МОЗ, Мінпраці та соцполітики, ФСС з ТВП, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Втім зверніть увагу, що вони стосуються виключно тих єдинників 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб.
То, що ж слід зробити, аби скористатись умовами звільнення (пільгою) від сплати єдиного податку?
Виявляється доволі все просто, слід лише звернутись з відповідною заявою з зазначенням інформації про період щорічної відпустки до центру обслуговування платників податків податкового органу за місцем реєстрації, як того вимагає норма 298.3.2 Податкового Кодексу.
І ще на останок, хотілось би попередити про такий важливий момент, як ведення книги обліку доходів і витрат. Аби уникнути непорозумінь в майбутньому з контролюючим органом безумовно дохід у період відпустки слід відображати з позначкою прокреслювання.
Тож, коли у вас все під контролем, зичимо приємної відпустки.