Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ID Legal Group розроблено та втілено ефективну стратегію захисту прав платника у спорі про протиправність включення його до Плану-графіку податкових перевірок, – Олег Добровольський, партнер ID Legal Group

Україна майже третій місяць веде героїчний супротив зовнішньому агресору. Не зважаючи на це, команда ID Legal Group працює та продовжує виконувати усі взяти на себе зобов'язання. Черговим свідченням є те, що нещодавно команда ID Legal Group успішно забезпечила реалізацію першого етапу кейсу у спорі з податковими органами щодо планової перевірки платника податків, зокрема у безпідставності включення зазначеного вище підприємства до Плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2022 рік (далі – План-графік податкових перевірок на 2022 рік).

ID Legal Group здійснило значний обсяг роботи, спрямований на здобуття вагомої доказової бази стосовно протиправності дій податкових органів, підготовлено низку проектів позовних заяв та інших процесуальних документів щодо оскарження дій та рішень податкових органів спрямованих на призначення та проведення планової перевірки платника податків у
2022 році.

Так, за результатами розгляду справи суд першої інстанції підтримав аргументовану позицію Підприємства «Х» та визнав протиправними дії податкових органів щодо включення платника податків до Плану-графіку податкових перевірок на 2022 рік та зобов’язав ДПС України виключити Підприємство «Х» із зазначеного вище Плану-графіку.

Передумовою для звернення Підприємства «Х» до суду із відповідними позовами стало отримання платником податків у січні поточного року інформації про включення його до Плану-графіку податкових перевірок на 2022 рік за одним із критеріїв високого ступеню ризику.

При цьому як відомо, нормами Податкового кодексу України (далі – ПК України) визначений порядок здійснення листування податкових органів з платниками податків, зокрема через ІТС «Електронний кабінет платника».

Проте, у даній ситуації податкові органи, всупереч нормам ПК України, взагалі не повідомили Підприємство «Х» про наявність у нього критерію високого ступеня ризику, на підставі якого платника податків в подальшому фактично було включено до Плану-графіку податкових перевірок на 2022 рік.

У зв’язку із цим та з метою захисту порушеного Підприємства «Х» права, фахівцями ID Legal Group розроблено стратегію захисту інтересів Клієнта, ефективно проведено роботу стосовно з’ясування усіх фактичних обставин, підготовки необхідних доказів та обґрунтованих підстав як щодо визначення податковими органами Підприємству «Х» відповідного критерію ризику, так і щодо включення його до Плану-графіку податкових перевірок на 2022 рік, результати якої в подальшому набули статусу виваженої та аргументованої позиції Позивача у судовій справі.

З’ясувавши обставини справи, проаналізувавши викладені учасниками справи доводи та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд першої інстанції позовні вимоги Підприємства «Х» задовольнив у повному обсязі. Підставою для прийняття судом першої інстанції такого рішення є не доведеність належними та допустими доказами зі сторони податкових органів під час судового розгляду справи правомірності своїх дій стосовно визначення відносно Підприємства «Х» критерію високого ступеня ризику та включення його, на підставі визначеного критерію ризику, до Плану-графіку податкових перевірок на 2022 рік.

Враховуючи викладене, ефективно вжиті ID Legal Group заходи сприяли поновленню порушених прав та законних інтересів Підприємства «Х».

Наразі справа знаходиться на розгляді в суді апеляційної інстанції, тому робота щодо подальшого захисту прав та інтересів платника триватиме.