Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Чи має право ФОП надавати послуги неприбутковим організаціям? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації з’ясуємо питання стосовного наступного: чи мають право ФОП, які є платниками єдиного податку другої групи, надавати послуги неприбутковим громадським організаціям?

Слід зазначити, що спрощена система оподаткування передбачає застосування особливого механізму справляння податків. Це означає заміну сплати податків, які встановлені ПКУ (п.297.1) на сплату єдиного податку про що визначено в ПКУ (п. 291.2) з веденням спрощеного обліку.

А тепер, визначимо які ФОП – платники єдиного податку відносяться до 2 групи.

Так, нормою ПКУ визначено, що до ФОП другої групи, відносяться такі ФОП, які надають послуги у тому числі побутові, виключно платникам єдиного податку, населенню. Окрім того, такі ФОП можуть здійснювати виробництво, продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства та мати річний дохід 1,5 млн. грн. та кількість працівників, що не перевищує 10 осіб (п.п.2 п.291.4 ПКУ).

Наразі, нормами ПКУ чітко визначено, що ФОП – 2 групи можуть надавати послуги виключно населенню та платникам єдиного податку.

Таким чином, відповідно до вищезазначеного можна зробити наступний висновок: ФОП- платники єдиного податку другої групи не можуть відповідно до норми ПКУ (п. п.2 п.291.4) надавати послуги громадським неприбутковим організаціям.

Таку позицію визначено ГУ ДФС у м. Києві про що зазначено у листі від 06.06.2019 року № 2562/В/26-15-13-06-12/ІПК.