Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Зміна дати документальної планової перевірки. Позиція суду, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації розглянемо судову практику стосовно питання: чи може контролюючий орган змінювати дату запланованої документальної планової перевірки?

Наразі, на сьогодні винесено рішення  суду в якому є відповідь на таке питання.

А отже, розглянемо цей випадок більш детально.

Як зазначено в матеріалах справи: позивач оскаржив наказ (далі наказ-2) контролюючого органу про зміну дати проведення перевірки.

Зокрема, контролюючим органом на підставі плану графіку проведення документальних планових перевірок СГД, було прийнято наказ (далі наказ-1) на проведення перевірки. В свою чергу, підприємство не допустило контролюючий орган до перевірки та подало на оскарження наказу до суду.

Проте, відповідні суди зробили висновок про законність прийнятого контролюючим органом наказу-1.

Наразі, контролюючим органом було прийнято наказ-2 про внесення змін до наказу-1. Ці зміни стосувалися строку проведення перевірки.

Судом було проведено аналіз приписів ПКУ, Порядку формування плану- графіку проведення перевірок (далі Порядок) та ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю)…» (далі Закон) з приводу законності прийняття наказу-2.

За результатами аналізу, судом зроблені висновки стосовно того, що контролюючий орган має право коригувати план перевірок, але виключно у двох випадках, а саме:

– якщо вносяться зміни в назві підприємства;

– якщо виправляється технічна помилка.

Такі випадки, які дають можливість здійснювати коригування плану перевірок, визначені ч.1 ст.5 Закону.

Отже, такі коригування до плану-графіку перевірок може вносити контролюючий орган.

Окрім того,судом було зазначено, що коригування плану стосовно проведення перевірки за новою датою такої перевірки у цьому ж році, всіляко суперечить нормам Закону.

Таким чином, відповідно до вищезазначеного, судом було визнано такий наказ-2 протиправним та таким який вичерпав свою дію, тобто завершився строк проведення такої перевірки, який зазначено у наказі-2.