Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Зміни щодо умов застосування касових апаратів у зв’язку з карантином, – Олег Добровольський, голова Комітету ААУ з податкового права

В сьогоднішній публікації продовжуємо висвітлювати ті зміни до ПКУ, які були прийняті Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 533-IX (законопроект №3220).

Нагадаємо, що внесеними ЗУ (№129-ІХ) змінами до ПКУ та Закону про РРО щодо детінізації розрахунків у торгівлі та при надані послуг було визначено, що ФОП (2-4 групи) до 01.10.2020 року не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Наразі, внесеним Законом було перенесено термін (до 01.01.2021 року) початок  обов’язкового застосування РРО для платників єдиного податку (2-4 групи).

Відтак, до 01.01.2021 року ФОП (платники єдиного податку 2-4 групи), у яких обсяг доходу (протягом року) до 1 млн. грн., не повинні застосовувати РРО. Такий термін (до 01.01.2021 року) розповсюджується і на ФОП, які здійснюють продаж виробів медичного призначення та надають послуги у сфері охорони здоров’я.

Проте, звертаємо увагу, що це правило не застосовується для тих платників податку, які здійснюють продаж побутових товарів та на які встановлено термін щодо гарантійного ремонту таких товарів та продаж лікарських засобів. Для таких ФОП (платників єдиного податку 2-4 групи) застосування РРО є обов’язковим.

Окрім того, Законом визначено, що до 01.04.2021 року не застосовується РРО до платників єдиного податку 2-4 групи, за виключенням тих платників податку, які здійснюють продаж товарів або надають послуги через мережу ІНТЕРНЕТ, або здійснюють продаж ювелірних товарів, або продаж вживаних товарів, також застосовують РРО платники податків, які здійснюють діяльність кафе, ресторанів, ресторанів швидкого обслуговування.

Отже, усі ФОП (платники єдиного податку 2-4 групи) з 01.04.2021 року повинні будуть застосовувати РРО у здійсненні своєї діяльності. 

Окрім того, перенесено строк (буде діяти до 01.01.2021 року) застосування тимчасового зменшення розміру штрафних санкцій, які були встановлені ЗУ «Про РРО» (п.1 ст.17).