Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Зміни, які внесені до Податкового кодексу України, щодо нарахування податку на доходи фізичних осіб та процедури адміноскарження, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

Сьогодні ми розглянемо зміни до ПКУ (далі по тексту-Кодекс), які внесені на підставі прийнятого Верховною радою України Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від  13 травня 2020 року № 591-IX, який набрав чинності 29 травня 2020 р., в частині нарахування податку на доходи фізичних осіб (далі по тексту – ПДФО) та процедури адміністративного оскарження.

В розділі «Перехідні положення» (ХХ).

– законодавцем доповнено підрозділ 1 пунктами 12 і 13:

п.12. – суми ПДФО, які вираховуються з доходів як доплати до зарплати медичним (іншим) працівникам закладів охорони здоров’я державної (комунальної) власності, які задіяні у боротьбі з епідемією COVID-19, (що спричинена коронавірусом SARS-CoV-2), тимчасово з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року, компенсуються у повному розмірі з джерел держбюджету нашої держави, причому порядок компенсації затверджується Кабміном.

п.13 – для уникнення поширення на території нашої держави COVID-19 починаючи з 2 квітня 2020 року в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника ПДФО не буде включатись дохід при отриманні допомоги по безробіттю (частковому), що будуть виплачуватись (надаватись) роботодавцем на підставі ст.47-1ЗУ «Про зайнятість населення».

–  законодавцем викладено п. 52-8в наступному форматі:

Для уникнення поширення на території нашої держави COVID-19 визначено, що, тимчасово, зупиняються терміни (на період по кінцевий календарний день місяця (у тому числі), який буде визначено останнім днем карантину та буде затверджений Кабміном), які встановлені:

щодо проведення процедури адміноскарження (ст.56 Кодексу) по скаргам платників (це не стосується скарг з питання декларування бюджетного відшкодування ПДВ, в т.ч. від’ємного значення з ПДВ), що подані (будуть подані) включаючи граничний день місяця, яким буде завершений карантин та (або) по яким не проведено розгляд, датованим 18 березням 2020 року. Законодавець при цьому зазначає, що зупинка розгляду не спричинить наслідків, які передбачені ст.56 Кодексу;

щодо надання індивідуальних податкових консультацій(ст. 52, 53 Кодексу) органами ДПС у формі, визначеної як письмова;

щодо надання платниками податків відповідей (ст.73, 78 Кодексу) на запити контролюючих органів (це не стосується запитів з питання декларування бюджетного відшкодування ПДВ, в т.ч. від’ємного значення з ПДВ), що подані (будуть подані) включаючи граничний день місяця, яким буде завершений карантин, встановлений Кабміном.

Також звертаємо Вашу увагу на наступне: законодавцем чітко прописано, що терміни, по яким відбулась зупинка згідно цього пункту, буде продовжено з врахуванням часу, який сплинув до проведення такої зупинки, з першого календарного дня місяця, що слідує за місяцем, визначеним Кабміном, як останній місяць карантину.

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group