Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Компенсація за працевлаштування ВПО, – Євгеній Волик, податковий консультант ID Legal Group

На засіданні Уряду було продовжено дію програми компенсаційних виплат роботодавцям на 2023 рік за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб. Постановою Кабінету Міністрів ухвалено Порядок надання компенсації від  10 січня.

Рішенням уряду передбачено підтримку програми, за рахунок фінансів з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та додаткових джерел, що не заборонені згідно чинного законодавства.

Запроваджена програма стартувала в квітні 2022 року та отримала популярність серед підприємств. Впродовж 2022 року нею скористались більше 10тис. роботодавців та отримали з державного бюджету компенсацію на загальну суму 200 млн. грн., за надання робочих місць близько 16.5 тис. внутрішньо переміщеним особам.

Індикатив виплат у 2023 році складає 308 млн. грн. із прогнозованим наданням робочих місць для 23 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Метою програми є пришвидшення адаптації населення, яке змушене було виїхати з небезпечних регіонів, та підвищення рівня зайнятості серед населення.

За кожного працевлаштованого робітника з числа внутрішньо переміщених осіб держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі 6700 гривень впродовж 2 місяців, яка відповідає мінімальній заробітній платі.

Враховуючи викладене, зазначена Постанова створить сприятливі умови, як для  бізнесу, заохочуючи роботодавців у створенні робочих місць на підприємствах, так і на ринку праці для категорії населення, які постраждали від російської агресії. З огляду на розвиток даної тенденції можна зробити висновок, що підтримка від держави в цьому напрямку зараз тільки набирає обертів.

 

З повагою,

Євгеній Волик,

податковий консультант

ID Legal Group