Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Мін’юстом запропоновані зміни до КУпАП, що стосуються адмінправопорушень у податковій сфері, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

17 листопада 2021 року Уряд розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку подання», який запропоновано Міністерством юстиції України (далі по тексту – Проект).

Згідно з Проектом пропонуються внесення відповідних змін до ст.1631 КУпАП, якою встановлюється адміністративна відповідальність (за вчинення порушень порядку ведення податкового обліку, подачі податкової звітності, подання аудиторських звітів), що стосується керівників (в т.ч. інших посадових осіб) підприємств (установ, організацій).

Зокрема, пропонується збільшення штрафних санкцій,розміри яких визначені в ст.1631 КУпАП:

– з п’яти – десяти НМДГ (85-170 грн) до ста-ста п’ятдесяти НМДГ (1700-2550 грн);

– за повторне таке ж саме порушення, вчинене протягом року:

з десяти- п'ятнадцяти НМДГ (170-255 грн) до ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти (2550-4250 грн).

З метою втілення в життя вказаної статті КУпАП разом з цим пропонують внесення змін до наступних статей: 221, 2342, 255 КУпАП, згідно з якими буде визначено, що справи про адмінправопорушення,  які стосуються порушення порядку ведення податкового обліку, подання податкової звітності, надання аудиторських звітів розглядатимуться податковими органами.

Разом з цим, за результатами прийняття вказаного Проекту будуть внесені зміни до ст.1634 та ст.1631 КУпАП з метою запобігання неточностей, які виникають на теперішній час при практичному застосуванні вказаних положень КУпАП, що пов’язано з поданням єдиної звітності в частині, яка стосується ЄСВ.

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group