Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Початок роботи Бюро економічної безпеки, – Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

Пізніше, ніж планувалось, але Бюро економічної безпеки розпочало свою роботу з кількістю 30% співробітників, які вже пройшли конкурсний відбір. Відбір іншої частини штату досі триває.

Сформований штат працівників розпочав роботу з налагодження співробітництва з іншими державними органами (зокрема, ДПС) та структурами, а також розробки та впровадження нового механізму роботи служби.

Нагадаємо, що законодавчо заплановано, що БЕБ повинно концентрувати в собі розслідування всіх економічних злочинів, їх профілактику і навіть виявлення та протидію корупційному прикриттю незаконних економічних схем.

У січні 2022 року розпочався марафон тренінгів європейських експертів для аналітиків та детективів БЕБ на базі платформи EMPACT.

EMPACT – Європейська міждисциплінарна платформа проти злочинних загроз. Вона вводить комплексний підхід до внутрішньої безпеки ЄС, включаючи заходи від зовнішнього прикордонного контролю, поліції, митниці та судового співробітництва до управління інформацією, інновацій, навчання, запобігання та зовнішнього вимірювання внутрішньої безпеки.

EMPACT направлений на послідовне методичне усунення найбільш серйозних погроз шляхом поліпшення та укріплення співпраці між відповідними службами держав – членів ЄС, інститутів та агентств ЄС, а також третіх держав та організацій.

Серед основних пріоритетів EMPACT на 2022-2025 роки визначені: кримінальні мережі з високим рівнем ризику, кібератаки, торгівля людьми, сексуальна експлуатація дітей, незаконний ввіз мігрантів, незаконний обіг наркотиків, шахрайство, економічні та фінансові злочини, організована злочинність проти власності, екологічні злочини та торгівля вогнепальною зброєю.

Основними цілями EMPACT при боротьбі із шахрайством, фінансовими та економічними злочинами є: схеми онлайн-шахрайства, шахрайство з акцизами, шахрайство з ПДВ, злочини в сфері інтелектуальної власності, злочинні фінанси, відмивання коштів та повернення активів.

EMPACT слідує певному циклу та включає відповідні етапи: оцінка загрози та організованої злочинності, пріоритети в області злочинності, операційні плани дій та незалежна оцінка.

Кожен етап роботи за принципами роботи EMPACT має відпрацьовані алгоритми та схеми, які не розголошуються і доступні лише співробітникам правоохоронних органів.

Співпраця БЕБ з експертами Європейського Союзу дає надію на принципово новий підхід та найголовніше нові методи роботи послідовників податкової міліції. Їх завдання ускладнюється впровадженням європейських методів роботи у наші українські реалії. Досі увага співробітників БЕБ направлена на глобальні схеми (контрабанди підакцизними товарами та ухилення від сплати податків). Коли це коло уваги дійде до представників середнього та малого бізнесу і які методи роботи будуть застосовуватись до них досі невідомо (за відсутності на сьогодні такої практики), але з метою ефективного захисту радимо звертатись до спеціалістів – адвокатів у певній галузі права.