Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Нарахування ПДВ на електронні послуги компаніями-нерезидентами, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

Народними депутатами 03.06.2021 підтримано за результатами другого читання Закон №4184, за яким компанії-нерезиденти повинні сплачувати ПДВ на інтерактивні послуги на території нашої країни. Текст Закону розміщено на сайті Верховної ради та має назву «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Цим Законом вносяться зміни до наступних статей Податкового кодексу України (далі по тексту – ПКУ) 14, 46, 56, 581, 64, 67, 1041, 117, 141, 180, 186, 187, 208, в частині визначення, застосування терміну електронні послуги, а також їх оподаткування.

Так, зокрема, Законом №4184 доповнюється стаття 208 ПКУ, у визначенні застосування норми про оподаткування електронних послуг, які постачаються в межах території нашої країни на користь фізосіб, в розмірі 20%. Отже, іноземними онлайн-сервісами (Facebook, Netflix, Youtube), які використовуються українцями, буде сплачуватись податок на додану вартість за фактично виконану роботу на території нашої країни.

Під терміном електронні послуги визначається: доступ до інтернет-контенту, а саме: зображення, фотографії, тексти, книги, журнали, відео, аудіо, ігри, азартні ігри.

Під визначенням компанії-нерезидента потрібно розуміти компанію, у якої відсутнє постійне представництво на території нашої країни. З метою надання послуг на користь українців, така компанія повинна бути зареєстрована в українському контролюючому органі платником ПДВ.

Разом з цим, з ПКУ виключається норма про «податок на іноземну рекламу», тобто українськими юридичними особами та ФОП податок у розмірі 20% під час постачання на їх користь електронних послуг, наданих іноземними компаніями, сплачуватись не буде.

За результатами попередніх підрахунків авторами закону попередньо повідомлено, що результатом застосування нових норм буде залучено до бюджету додаткових 3 млрд. грн.

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group