Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Податкові полегшення на час карантину або огляд законопроекту 3329, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

На часі, законопроект № 3329-д, який був прийнятий Верховною Радою у зв’язку з продовженням строку дії карантину та з метою внесення відповідних змін до ПКУ, в тому числі продовження строків за тими нормами, які були прийнятими законопроектом (№3220).

В наших попередніх публікаціях були висвітлені зміни до ПКУ, внесеними законопроектом (№3220), а саме: не застосування штрафних санкцій та пені за порушення податкового законодавства; звільнення від сплати ЄСВ за вчинені порушення;накладання мораторію на проведення перевірок органами ДПС на період дії карантину.

Відтак, в сьогоднішній публікації визначимо ті зміни до ПКУ, які були прийняті законопроектом (№3329-д).

А отже, законопроектом (№3329-д) продовжено строк дії наступних норм:

1) не застосування штрафних санкцій та пені за порушення податкового законодавства, які були вчинені протягом періоду з 01.03.2020 року до календарного дня місяця (включно) у якому закінчується карантин;

Крім виключення:

– не декларування та не сплата податку на додану вартість, акцизного податку та рентної плати;

– здійснення операції з продажу майна, яке знаходиться у податковій заставі  без погодження контролюючого органу;

– порушення обліку виробництва та обігу пального та спирту (акцизні склади).

2) продовжено мораторій на проведення контролюючими органами документальних та фактичних перевірок до дня закінчення карантину;

Крім виключення:

– позапланові перевірки з питання відшкодування ПДВ та якщо декларується СГД від’ємне значення з податку на додану вартість (більше 100 тис. грн.)

Стосовно перенесення проведення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку ДПС мали бути розпочаті у періоді з 18.03.2020 року по останній календарний день місяця (включно) в якому завершується дія карантину, Законом визначено, що такі перевірки повинні включатися до оновленого плану-графіку, який буде оприлюднено ДПС протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину.

Окрім того, прийнятим законопроектом звільнено з 01.05.2020 по 31.05.2020 року від сплати ЄСВ підприємців (ФОП та осіб які здійснюють незалежну професійну діяльність).

Законом, зупинено перебіг строків за наступними нормами ПКУ, а саме:

– за процедурою адміністративного оскарження стосовно скарг платників податків, визначених ст.56 ПКУ, які надійшли до контролюючого органу до календарного дня місяця (включно) у якому закінчується карантин, або які не були розглянуті станом на 18.03.2020 року. Крім виключення, стосовно скарг платників податків,щодо відшкодування з бюджету ПДВ або від’ємного значення з ПДВ;

– стосовно надання органами ДПС індивідуальних податкових консультацій, визначених ст.52 та 53 ПКУ;

– стосовно надання відповідей платників податку, на підставі ст.73 та 78 ПКУ на запити органів ДПС, що надійшли від контролюючого органу до календарного дня місяця (включно) у якому закінчується карантин. Крім виключення, стосовно запитів органів ДПС щодо відшкодування з бюджету ПДВ або від’ємного значення з ПДВ.

Після завершення дії карантину, а саме з першого календарного дня місяця, наступного за місяцем в якому завершився карантин, перебіг строків, які були зупинені повинні продовжуватися у урахуванням витраченого часу щодо такого зупинення.