Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Податкові преференції для підприємств, що задіяні в імпорті, реалізації та виробництві екологічного транспорту, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

Президентом нашої країни підписано Закони №1660-IX «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні»та №1661-IX «Про внесення зміни до пункту 4 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні», які ухвалено законодавчим органом 15.07.2021 року.

Кінцевою метою вказаних законодавчих актів є збільшення кількості транспорту в нашій країни, який за своїми якостями є екологічним. Ця мета буде досягнута за рахунок покращення доступності для покупців, створення додаткового стимулу для росту виробництва транспортних засобів, що працюють на електриці, а також це стосується такого транспорту, як: трамвайні вагони, вагони метро, транспортні засоби з ДВЗ з запалюванням від іскри, які працюють за допомогою стисненого або зрідженого метану та біогазу.

Введення в дію цих законів: захистить навколишнє середовище (відбудеться зниження забрудненості повітря), буде сприятиме стимулюванню зростання інвестицій в такі галузі економіки нашої країни, як автомобілебудівна, електротехнічна, що, у свою чергу, створить нові робочі місця.

 

Вказаними Законами №1660-IX  та №1661-IX передбачено наступні преференції: у термін до 01.01.2026 року буде звільнено від ПДВ операції в режимі імпорту та реалізації на території нашої країни транспорту, який оснащено двигунами на електротязі, а також автомобілів з ДВЗ, які  працюють за допомогою стисненого або зрідженого метану та біогазу.

У проміжок часу до 01.01.2031 року звільнено від оподаткування ПДВ та мита (ввізним) перелік товарів підприємства, що проводять господарську діяльність, спрямовану на створення або модернізацію своїх виробничих потужностей для виробництва екологічних транспортних засобів. Під дію цієї норми не підпадають товари, які ввозяться з держави-окупанта або держави агресора, та товари з території країни, яка знаходиться в окупації.

Також, до 31.12.2035 року буде звільнено від податку на прибуток підприємства, якими виробляються вказані засоби транспорту, разом з виробництвом електродвигунів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів та зарядних пристроїв до них, але за умови, вивільнені кошти будуть спрямовані на проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт в електротранспортній галузі, проведення переоснащень та створень матеріально-технічної бази, очікування збільшень обсягів виробництва, впровадження найновітніших технологій.

Закони №1660-IX  та №1661-IX набирають чинність, починаючи з 01.01.2022 року.

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group