Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної з технічною помилкою – чи можливо? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Сьогодні спробуємо розібратися з позицією ДПСУ викладеною у листі від 10.12.2020 року №5118/ІПК/99-00-05-06-02-06) щодо права на формування податкового кредиту за податковою накладною, яка сформована з помилкою.

Чи може СГД формувати податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної з технічною помилкою у коді?

Норми підпунктів 201.1 та 201.10 ПКУ вказують, що у випадку постачання товарів, повинна бути складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна.

В свою чергу, складена постачальником та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для включення до складу податкового кредиту сум ПДВ покупцем такого товару.

Проте, слід зазначити, що нормою ПКУ (п.п. «і» п.201.1) чітко визначено, що у податковій накладній мають зазначатися усі обов’язкові реквізити, в тому числі і  код товару за УКТ ЗЕД.

Нормою п.198.6 ПКУ визначені обставини за якими платник податку не має право включати до складу податкового кредиту суми ПДВ, а саме:

– у разі не підтвердження зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, розрахунків коригувань до таких накладних;

– у разі не підтвердження митними деклараціями, при ввезенні товарів на митну територію України;

– у разі не підтвердження наявності інших документів, які передбачені нормою п.201.11 ПКУ.

Наразі, нормою пункту 201.10 ПКУ визначено, що у разі якщо платник податку при складанні податкової накладної зробив помилку в обов’язкових реквізитах,та за умови, якщо такі помилки не впливають на зміст,період, сторін, та суму податку на додану вартість при визначені податкових зобов'язань, за таких обставин такі податкові накладні складені з помилками не можуть бути не прийнятими у електронному вигляді.

 При цьому, виключення із таких правил є допущені платником податку помилки при складані податкової накладної в реквізитах коду товару за УКТ ЗЕД.

На думку ДПСУ, у разі якщо платником податку складена податкова накладна з помилками у коді товару, в тому числі за наявності помилки хоча б в одній із цифр коду товару, такі обставини унеможливлюють провести ідентифікацію здійсненої операції.

Відтак, складена податкова накладна з помилками у коді товару, не дає змоги покупцю товару віднести до складу податкового кредиту, суму ПДВ.

Зазначаємо, що нормою п.192.1 ПКУ визначено для платників податків механізм щодо виправлення помилок при складанні податкових накладних, який здійснюється шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної.

Таким чином, у разі складання податкової накладної з помилкою в коді товару, така помилка може бути виправлена, шляхом складання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.