Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ПДВ та медичні вироби – що відбудеться по завершенні карантину? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Сьогоднішня публікація буде цікава для тих СГД, які на період дії карантину (з 17.03.2020 року до останнього дня місяця в якому завершиться дія карантину) звільнені від оподаткування ПДВ за операціями з продажу лікарських засобів та медичних виробів, згідно Переліку таких засобів та виробів, які затверджені постановою КМУ .

Нагадуємо, що звільняються від оподаткування ПДВ суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють оптову / роздрібну торгівлю лікарських засобів та медичних виробів за товарними позиціями, які включені до Переліку №224 (з 17.03.2020 року) та за товарними позиціями, які включені до Переліку №224, в тому числі з урахуванням Постанови N 271(з 15.04.2020 року).

При цьому, звільненню від ПДВ з 17.03.2020 року, підлягають операції з продажу товарів, незважаючи на той факт, коли такі товари було виготовлено, придбано, або ввезено на митну територію України (до дати запровадження карантину або після).

Звертаємо увагу, що для віднесення товарів, які надають право на звільнення ПДВ, існують певні критерії та вимоги до таких лікарських засобів, медичних виробів та засобів індивідуального захисту, а саме повинно бути:

– подано декларацію про відповідність таких лікарських засобів та медичних виробів Технічним регламентом, який затверджується постановами Уряду з нанесенням знаку відповідності технічним регламентам на такий товар/упаковку та на документи, які супроводжують такий товар, відповідно до правил та умов визначених у такому Технічному регламенті;

– або у разі, якщо відносно медичних виробів/ засобів індивідуального захисту не виконані вимоги щодо тех. регламентів, проте подано повідомлення МОЗ/Державної служби з питань праці про введення в обіг/ експлуатацію таких виробів та засобів.

 Зазначаємо, що після завершення дії карантину (після останнього дня місяця в якому завершиться дія карантину) стосовно операцій з продажу лікарських засобів, медичних виробів, згідно Переліку затвердженого постановою КМУ, до яких застосовувався тимчасовий режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість, будуть підлягати оподаткуванню ПДВ за загальними правилами. При цьому, операції з продажу такого товару, будуть оподатковуватися ПДВ,незважаючи на той факт, у якому періоді та за яких умов такий товар було виготовлено, придбано, або ввезено на митну територію України (до дати запровадження пільги чи в періоді дії такої пільги).

Таку позицію стосовно вищевказаного питання, визначила ДПСУ у своїй податковій консультації, зазначеній у листі від 05.06.2020 р. N 2316/6/99-00-07-03-02-06/ІПК.