Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ПДВ при формуванні статутного капіталу майном, – Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group

Товариство планує частиною свого майна ввійти в склад засновників, та відповідно сформувати частку статутного капіталу. Спробуємо розібратися, в який випадках буде відсутній об’єкт оподаткування податком на додану вартість?

В нормах Податкового кодексу зазначено, що об’єктом оподаткування податком на додану вартість є постачання товарів (робіт, послуг), а постачанням в свою чергу являється передача права розпоряджання даними товарами.

Відповідно наслідки виникнення ПДВ будуть залежати від того, чи являється особа, яка буде вносити внесок в статутний капітал платником ПДВ чи ні.

Якщо не зареєстрований платником ПДВ, то даний внесок при обміні на корпоративні права не призводить до податкових наслідків.

А от якщо внесок здійснюється платником ПДВ, то на дату передачі права на майно нараховується податкове зобов’язання, виписується та реєструється відповідна податкова накладна, яка буде підставою для включення до складу податкового кредиту відповідної суми.

Окремо варто зазначити, що на баланс підприємства майно зараховується за первісною вартістю, яка визначається погодженою засновниками справедливою вартістю із врахуванням відповідних витрат та нараховується амортизація при умові використання в господарській діяльності.