Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ПДВ при реалізації заставного майна. Коли виникає і як обчислюється, – Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group

Днями до нашої Компанії надійшов запит про надання консультації стосовно виникнення ПДВ при реалізації заставного майна фінансової компанією.

Ситуація наступна, фінансова установа попередньо стягнула на свою користь у фізичної особи (у свою власність), поставила на свій бухгалтерський облік в межах реалізації заставного майна (квартиру) у відповідності із договором іпотеки та через певний проміжок часу реалізує дану квартиру.

Спробуємо розібратися, чи має фінансова компанія сплачувати ПДВ в результаті реалізації заставного майна?

В нормах Податкового кодексу зазначено, що податком на додану вартість оподатковуються в т.ч. і операції з передачі права власності на об’єкт застави.

У разі продажу фінансовою установою заставленого майна, базою оподаткування є позитивна різниця між придбанням та реалізацією такого майна.

Також варто зауважити, що частина вартості майна, а саме, набутого у власність в рахунок погашення кредиту звільняється від оподаткування.

Тобто, якщо ми розберемо дану ситуацію на конкретному прикладі, то арифметика буде виглядіти наступним чином.

Фінансова установа у судовому порядку стягнула у фізичної особи квартиру (заставне майно), сума заборгованості становила 500 тис. грн. Тобто набуте у власність за ціною 500 тис. грн.

Фінансова установа прийняла рішення реалізувати дане майно за 800 тис. грн.

Враховуючи вищевикладене, фінансовій установі необхідно сплатити податок на додану вартість у розмірі 50 тис. грн., тобто від позитивної різниці у сумі 300 тис. грн.