Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ПДВ під час списання малоцінних необоротних матеріальних активів, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

У разі, якщо СГД здійснює операцію із списання МНМА, у зв’язку з тим, що такі активи стали непридатними та не можуть більше використовуватися в господарській діяльності підприємства, крім того вартість активів на дату списання є з амортизованою за правилом 100% вартості активу, виникає питання:

Чи повинен платник податку нараховувати податкові зобов’язання з податку на додану вартість?

Отже, визначимо норми чинного законодавства стосовно проведення вищезазначеної операції.

 Нормами ПКУ визначено, що постачання товарів, послуг є об‘єктом оподаткування ПДВ.

ПКУ надає визначення, що вважається постачанням товарів. Зокрема, постачанням товарів є продаж, обмін, дарування товару (п.п.14.1.191 ПКУ).

До складу податкового кредиту відносяться суми ПДВ, які платник податку сплачує при здійснені операцій із придбання товарів, складена продавцем та належним чином зареєстрована в ЄРПН податкова накладна (пп. а) п.198.1, п.201.10 ПКУ).

При цьому, нормою п.198.3 ПКУ визначено, що платник податку відносить до складу податкового кредиту суми ПДВ за придбані товари, послуги, основні фонди не зважаючи на той факт, чи такі товари почали використовуватися у господарській діяльності СГД.

Відтак, відповідно до вищезазначеного, якщо СГД придбавав активи для використання в господарській діяльності та такі активи фактично використовувалися в оподаткованих операціях, за таких обставин податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються при здійснені операції з списання  активів за якими в першому місяці їх використання списувалася амортизована вартість у розмірі 100%.

Зазначаємо, що така позиція з приводу вищезазначеного питання наведена ДПСУ у ІПК лист від 30.12.2021 року №4850/ІПК/99-00-21-03-02-06.