Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Новації щодо планових перевірок. Про що треба знати платнику, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В сьогоднішній публікації хочемо звернути увагу та надати інформацію для тих СГД, які потрапили до плану-графіку проведення документальних планових перевірок та/або в яких вже проводяться відповідні перевірки контролюючими органами та за результатами таких перевірок складено акт перевірки, який буде оскаржуватися платником податку.

Нагадуємо, що платник податку може самостійно дізнатися чи потрапив він до плану – графіку перевірок на 2019 рік, звернувшись за відповідною інформацією до веб-сайту ДФС України.

Звертаємо увагу,  що з 01.01.2019 року діє новий порядок врегулювання спірних питань за результатами проведених перевірок СГД.

Так, Законом від 23.11.2018 року № 2628, були внесені зміни до ПКУ (аб.2 п.44.7 та п.86.7) стосовно терміну подачі заперечення до акту перевірки або додаткових документів, які підтверджують задекларовані платником податку дані податкової звітності. А отже, на сьогодні такий термін становить 10 робочих днів з дня отримання акту (раніше такий термін становив 5 робочих днів).

Крім того, у зв’язку з тим, що збільшено термін подачі заперечення змінився термін винесення контролюючим органом податкових повідомлень-рішень за актом перевірки. Так, термін прийняття рішення ДФС за результатами перевірки становить 15 робочих днів з дня наступного за днем вручення платнику податку акту перевірки (п.86.8 ПКУ). Окрім того, у разі подачі СГД заперечення до акту перевірки, податкове рішення ДФС приймається виключно з урахуванням висновку щодо розгляду заперечень. Таке рішення приймається протягом трьох робочих днів,  за  днем розгляду заперечення та направлення письмової відповіді СГД.

Зокрема, слід звернути увагу, що Законом  № 2628, внесені зміни до ПКУ (п.56.3 ПКУ) стосовно терміну подання скарги для оскарження податкових рішень в адміністративному порядку. Наразі, подання скарги для оскарження  становить 10 робочих днів (раніше такий термін становив 10 календарних днів).

Звертаємо увагу, що граничний термін сплати нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання за результатами перевірки, не змінився. Так, згідно до п.57.3 ПКУ у випадку оскарження рішення, СГД повинен сплатити узгоджену суму протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
          Нагадуємо, що адміністративне оскарження закінчується  у разі отримання СГД рішення ДФС (п.56.17 ПКУ). При цьому, слід вважати, що день закінчення адміністративного оскарження і є днем узгодження грошового зобов'язання.

          Сподіваємося що вищевикладена інформація буде корисна для вас.