Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Нові правила стосовно обліку товарних запасів у господарській діяльності ФОП, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

На початку вересня 2021 року (в саме 03.09.2021) Мінфіном затверджений Порядок, яким визначається перелік правил стосовно обліку товарних запасів, про що прийнятий відповідний Наказ №496.

Дія цього Порядку регулює діяльність ФОП, у т.ч. які сплачують єдиний податок, та на яких згідно з Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 N 265/95-ВР покладено обов’язок ведення обліку товарних запасів та проводити реалізацію виключно товарів, які відображуються в обліку (товарному).

Разом з цим норми Порядку поширюються на осіб, якими фактично здійснюється реалізація товарів (надання послуг) та/або проводяться операції з розрахунків безпосередньо на місцях реалізації (об’єкті, що визначений господарським) вказаного ФОП.

         Так, ключовими нововведеннями у Порядку є те, що проведення обліку запасів (товарних) проводиться ФОП методом безперервного внесення у Форму обліку інформації про оприбуткування та реалізацію товарів згідно з первинними документами, які є невід’ємною частиною ведення вказаного обліку.

         Разом з цим забороняється реалізація товарів, на які у визначених місцях реалізації товарів (об’єктах, що визначені господарськими) відсутні наступні документи та належним чином зазначені записи про них, а саме:

–       документи (первинні), відомості про які внесені до Форми обліку;

–       записи відповідних даних про наявність первинних документів у Формі обліку;

–       документи (первинні), а також записи у Формі обліку про наявність таких первинних документів.

Цей Порядок вступає в дію через десять днів з дня його офіційного оприлюднення (опублікування), тобто з 26.11.2021 (опублікований в «Офіційному віснику» за №87, який вийшов 16.11.2021), що визначено п.3 Наказу №496.

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group