Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Щодо впровадження змін до форми декларації з податку на прибуток, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

З 01 грудня 2020 року (дати опублікування) Міністерством фінансів України введено в дію зміни до форми декларації з ПНП підприємств (далі по тексту-декларація), про що затверджено Наказ від 29.10.2020 року №649 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року №544».

В нашій статті ми розглянемо, що ж саме змінив Мінфін.

Які з’явились нові позиції в Декларації?

Згідно нової затвердженої форми декларації відображаються позиції, які надають дозвіл для подання декларації:

– фізичними особами, які займаються незалежною професійною діяльністю та є платниками податку на прибуток під час виплат доходів (прибутків) на користь нерезиденту, що є джерелом походження в Україні;

– юридичними, фізичними особами, якими обрано систему оподаткування у вигляді спрощеної;

– компаніями з іноземним походженням;

– юридичними особами, якими здійснюється управління активами стосовно діяльності ІСІ (інститутів спільного інвестування), що створені без статусу юридичної особи

Що ж змінилось в додатках до Декларації згідно прийнятої нової редакції?

Зазнали змін наступні додатки, а саме:

дод. ПН до р. 23 ПН декларації, дод. РІ до р. 03 РІ декларації, дод. АМ до р. 1.2.1, дод. РІ до р. 03 РІ декларації.

Якими додатками доповнена форма декларації?

Форма декларації доповнена додатками, де відображається інформація про контрольовані іноземні компанії ( КІК) та розрахунком ПНП КІК: дод. КІК до р. 06.1 КІК декларації; дод. КІК-К до р. 02 КІК-К;дод. КІК до р. 06.1 КІК декларації; дод. КІК-ТЦ до дод. КІК до р. 06.1 КІК декларації; дод. КІК-ЦП до р. 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП дод. КІК-К до р. 02 КІК-К дод. КІК до р. 06.1 КІК декларації.

Точкових змін також зазнали: дод. ЗП до р. 16 ЗП; дод. ВП до р. 26 – 29, 31 – 33, 35; дод. ПП декларації.

 

З якого періоду впроваджується нова форма декларації?

Пунктом 46.6. ст.46 ПКУ передбачено, що у разі зміни форми звітності, які набирають чинності у визначеному періоді, першим звітним періодом за новою формою звітності визначено наступний податковий період.

Таким чином, платники податку на прибуток будуть подавати звітність на новою формою, починаючи з І кв.2021 року у зв’язку з тим, що форма оновилась у попередньому податковому періоді, тобто 01.12.2020 р.

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group