Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Про деякі послаблення відповідальності в соціальній сфері під час дії воєнного стану, – Олег Нікітін, адвокат ID Legal Group

На рівні з Верховною Радою, яка прийняла низку законів в рамках дії воєнного стану Уряд також забезпечує прийняття власних рішень, що передбачають певні послаблення відповідальності в соціальній сфері під час дії воєнного стану.

Зокрема, 2 березня 2022 р. Урядом прийнято розпорядження № 198-р (розміщене за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zabezpechennya-zdijsnennya-rozrahunkiv-naselennya-v-umovah-voyennogo-stanu-198- ), яким у період дії воєнного стану та до моменту його припинення/скасування, фізичним особам на рахунки яких накладено арешт державними/приватними виконавцями, дозволено проводити видаткові операції (здійснювати списання грошових коштів) не зважаючи на наявність відповідного арешту, якщо сума стягнення, вказана у виконавчому документі не перевищує 100 тис.грн.

*Про обмеження щодо сум таких видаткових операцій не зазначено.

5 березня 2022 р. Урядом прийнято постанову № 206 (розміщена за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-oplati-zhitlovo-komunalnih-poslug-v-period-voyennogo-stanu-206 ) згідно з якою починаючи з 24.02.2022 р. та до моменту припинення/скасування воєнного стану заборонено:

– нараховувати та стягувати з громадян неустойки (штрафи/пені), інфляційні нарахування, проценти  річних, що нараховані/будуть нараховані у цей період на заборгованість, спричинену несвоєчасною/неповною оплатою житлово-комунальних послуг.

– здійснювати припинення (зупинення) надання житлово-комунальних послуг громадянам за наявності заборгованості, спричиненої несвоєчасною/неповною оплатою житлово-комунальних послуг.

Інформуємо, що на офіційному веб-порталі КМУ у розділі «Рішення Уряду» за посилання https://www.kmu.gov.ua/npasearch міститься низка рішень, які прийняті та підлягають застосуванню у період дії воєнного стану, з якими варто ознайомитися.