Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Закінчення процесуальних строків, продовжених у зв’язку з карантином, – Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

30 березня 2020 року законодавці прийняттям Закону України №540-ІХ продовжили процесуальні строки у господарських, цивільних та адміністративних провадженнях у зв’язку із карантином.

17 липня 2020 року, набрав чинності Закон України №731-ІХ від 18.06.2020, в якому йдеться зокрема про обмеження процесуальних строків, раніше продовжених у зв’язку з карантином.

У відповідності до Перехідних положень вказаного Закону продовжені процесуальні строки закінчуються через 20 днів після набрання чинності Законом №731-ІХ, тобто 6 серпня 2020 року.

Учасники у судових справах, які не брали в них участі, тільки протягом 20-денного строку мають право на продовження процесуальних строків з встановлених законом підстав.

Підставою для продовження строків визначено визнання судом причини пропуску поважними і зумовленими обмеженнями, введеними у зв’язку з карантином. Для поновлення строку учасникам необхідно подати заяву. За результатами розгляду заяви суд вправі продовжити процесуальний строк, якщо термін виконання певної процесуального дії обумовлений саме ​​обмеженнями карантину.

Суд вправі відновити відповідний процесуальний строк як до, так і після його закінчення. На момент вступу в дію Закону №731-ІХ від 18.06.2020 карантинні заходи були продовжені до 31 липня 2020 року.

Обмеження на рівні Закону продовження процесуальних строків у судових справах може свідчити про остаточне закінчення карантинних заходів в країні, зокрема у певних галузях.

Підсумовуючи викладене, радимо своєчасно (до 6 серпня 2020 року) звертатись до судів з заявами про продовження процесуальних строків у господарських, цивільних та адміністративних справах та звернути увагу на підстави продовження строків, які суд може визнати поважними. З метою якісного захисту своїх інтересів, дотримання строків та подачі обґрунтованих заяв до суду радимо звертатись до фахівців – адвокатів у відповідній галузі права.