Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Платникам – «єдинникам» за ставкою 2%: заборони на проведення визначених операцій, період звітування, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

Платники, якими обрано єдиний податок (ЄП) третьої групи за ставкою 2 відсотки на підставі  п.9 підр. 8 розд. XX«ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ», мають користуватись порядком підрахунку доходів, їх складом, що передбачений ст.292 ПКУ.

Дохід платників ЄП (стосується ФОП та ЮО), як передбачає п.292.3 ПКУ ст. 292 ПКУ, є дохід, який отримано платником протягом звітного (податкового) періоду у грошовому виразі (готівковому та/або безготівковому), нематеріальній або матеріальній формі. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що пунктом 291.6 ст.291 ПКУ передбачено, що платники 1-3 груп зобов’язані проводити взаєморозрахунки за реалізовані товари (проведені роботи, надані послуги) у грошовому виразі (готівковому та/або безготівковому), що є виключним поняттям, тобто без дозволу проведення взаєморозрахунків у будь-якій іншій формі. 

Підсумовуючи вищевикладене платники-«єдинники» 3-ї групи позбавлені права проводити взаєморозрахунки формі з ознакою «негрошова», у тому числі здійснювати наступні операції, а саме: заліки вимог (однорідних зустрічних), бартерні тощо.

    Згідно з п.п. 9.6. п.9 Підр. 8 розд. XX звітний (податковий) період для платників-«єдинників» 3-ї групи встановлено квартал.

Зазначеними платниками подається до органу ДПС наступна звітність: податкова декларація платника ЄП за звітний (податковий) квартал з висвітленням суми доходу (помісячно) у терміни, які встановлені для подання квартального звітного (податкового періоду).

Такими платники ЄП щомісячно до 15 числа сплачуються авансові внески ЄП, що розраховуються як підсумок календарного місяця, що є попереднім.

Станом на теперішній час, за інформацією ДПС України, який є центральним органом та яким реалізується державна податкова політика, розробляється нова форма податкової декларації платника ЄП 3-ї групи, що буде діяти у період введення воєнного та надзвичайного станів.

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group