Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Підтримка програмного забезпечення. Коли виникає ПДВ? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

У сьогоднішній публікації розглянемо питання щодо оподаткування ПДВ у разі, якщо СГД здійснює операції із надання послуг з підтримки програмного забезпечення (встановлення, тестування, оновлення, доповнення, тощо).

Зазначаємо, що нормою ПКУ визначено, що операції з надання послуг на митній території України оподатковуються ПДВ (пп. а) б) п.185.1 ПКУ). 

Разом з тим, нормою ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ для здійснених операцій з надання програмної продукції (п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Звертаємо увагу, що існує актуальна ІПК (ІПК ДПСУ від 30.12.2021 року № 4818/ІПК/99-00-21-03-02-06) в якій визначена позиція контролюючого органу стосовно випадків у яких надання послуг із технічної підтримки програмної продукції є об’єктом оподаткування ПДВ, а у яких такі послуги звільнені від оподаткування ПДВ.

Отже, звільняються від оподаткування ПДВ, послуги із встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків програмної продукції в рамках надання технічної підтримки, які в свою чергу включаються до складу вартості такої програми.

Окрім того, підлягають звільненню від оподаткування ПДВ послуги з технічної підтримки програми із наданням змін, оновлень, додатків, доповнень, усунення недоліків до такої програми, розширення функціоналу програми, тощо, виключно у разі, якщо такі послуги надаються одночасно із послугами з встановлення, налаштування, тестування, тощо такої програми та включаються в одну вартість послуг.

У разі, якщо СГД надає виключно послуги із підтримки програми (встановлення, налаштування, тестування, консультування, тощо), які не вносять відповідних змін до програми, крім того до вартості послуг не включаються послуги із змін, оновлень, додатків, доповнень, усунення недоліків, тощо до такої програми,у такому випадку такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ.