Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Порядок надання місцевими радами інформації в електронній формі про виділені власникам земельні ділянки, – Людмила Максименко, адвокат ID Legal Group

10 травня 2022 р. Урядом прийнято постанову № 567, якою затверджено порядок надання податковим органам місцевими радами інформації в електронній формі про виділені ними земельні ділянки в натурі власникам земельних часток (паїв) на підставі відповідних рішень місцевих рад (далі – Порядок № 567).

В преамбулі Порядку № 567 вказано, що його прийнято відповідно до норм ПК України (пп. 12.4.5 п. 12.4 ст. 12 та п. 284.5 ст.284), якими визначено повноваження місцевих рад щодо надання податковим органам відповідної інформації в електронній формі із наданням копій документів, які стосуються власника земельної ділянки та самої земельної ділянки, виділеної в натурі, а також строк надання цієї інформації податковим органам.

Порядком № 567 затверджено форму (додаток до цього Порядку), за якою місцевими радами надається інформація податковим органам. Зокрема, в ній відображається інформація: про адміністративно-територіальну одиницю, де знаходиться земельна ділянка; про розмір земельної ділянки та її кадастровий номер; про сертифікат на право на земельну частку (пай); про рішення щодо виділення земельної ділянки в натурі; про власника земельної ділянки, його РНОКПП.  

Вищевказана інформація надається місцевими радами податковим органам в електронній формі через електронний кабінет засобами електронного зв’язку.

Як і передбачено нормами ПК України, в Порядку № 567 також зазначено, що інформація надається місцевими радами податковим органам за місцем знаходження земельної ділянки в електронній формі на підставі прийнятих рішень місцевими радами про виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок в натурі на певній місцевості, у строк до 1 лютого поточного року за попередній рік.

Порядком № 567 уточнено строк надання вказаної інформації у 2022 році. Так, зокрема зазначено, що в у 2022 р. інформація про рішення місцевих рад, прийняті до 01.01.2022 р. надається податковим органам у строк до 01.07.2022 р.

Якщо місцевими радами приймаються рішення або вносяться зміни до прийнятих рішень, то вказана інформація надається податковим органам протягом 30-ти днів з дня прийняття відповідних рішень.

При цьому, при прийнятті рішень/внесення змін до вказаних рішень самі рішення місцеві ради надають податковим органам у строк до 01.01.2025 р.

 Як зрозуміло, вказана інформація належить до податкової інформації, яка збирається, обробляється та використовується податковими органами при здійсненні податкового контролю та адміністрування податків (зборів та обов’язкових платежів).

Таким чином, враховуючи те, що Порядок № 567 визначає особливості обміну інформацією між місцевими радами та податковими органами про власників та виділені їм земельні ділянки в натурі (на місцевості), даний Порядок також стосується й прав платників земельного податку, оскільки з моменту отримання відповідної інформації, податковий орган має можливість використовувати цю інформацію для визначення об’єкта оподаткування земельним податком та моменту, коли у платника виникає такий обов’язок.

З повагою,

Людмила Максименко

адвокат IDLegalGroup