Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Наслідки несплати ПДФО та ВС – скільки і коли, – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації хочемо, звернути увагу фізичних осіб, які подали декларацію про майновий стан та доходи для громадян за 2018 рік,та мають зобов'язаннящодо сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору (ВС). Зазначаємо, що нормами ПКУ визначено, що такі фізичні особи повинні самостійно сплатити такі податки в термін до 1 серпня 2019 року.
Крім того, у нашій публікації визначимо яка саме передбачена нормами чинного законодавства відповідальність, якщо фізична особа за поданою нею декларацією та визначеною у такій декларації сумою податкового зобов’язання стосовно сплати ПДФО та ВС, здійснює несвоєчасну сплату таких податків.

Спочатку нагадаємо, що податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік,  повинні були подати до 1 травня 2019 року фізичні особи, які отримували в 2018 році доходи від надання в оренду власного майна іншим особам, у разі якщо фізичною особою було отримано у спадок майно (за виключенням отримання такого майна від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення), у випадку отримання інвестиційного доходу від продажу цінних паперів та корпоративних прав, у разі отримання іноземного доходу, у випадку отримання фізичною особою нецільової благодійної допомоги  або у разі отримання (інших)доходів визначених положеннямиПКУ.

А отже, у разі несплати ПДФО та  ВС за наслідками поданої декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік, платник податку притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі від 10% до 20% від суми погашеного податкового боргу(п.126.1 ПКУ).

Розмір штрафу залежить від кількості днів затримки такої сплати. Зокрема сплата податків (ПДФО, ВС) за декларацією 2018 року, визначена до 1 серпня 2019 року.Отже, при затримці такої сплати до 30 календарних днів – розмір штрафу передбачено 10% від погашеної суми податкового боргу. У разі затримки такої сплати більше 30 календарних днів – розмір штрафу передбачено 20% від погашеної суми податкового боргу.

Окрім того, нормою ПКУ передбачено, що після 90 календарних днів, які наступають за останнім днем строку сплати таких податків, також нараховується пеня (п. п.129.1.3 ПКУ).