Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Застосування РРО (ПРРО), – Тетяна Савчук, аудитор ID Legal Group

До Нового 2022 року залишилось не так вже багато часу, а це означає, що, як завжди, суб’єктів господарювання чекають чергові зміни у законодавстві.

Вже з 01 січня 2022 року вступають у дію Закони №128-IX та 129-IX від 20.09.2019 року, які були відтерміновані на рік Законом №1017 у зв’язку з карантином та які суттєво розширюють коло суб’єктів господарювання, що мають застосовувати РРО (ПРРО) у своїй діяльності. Тож, нагадаємо кого торкнуться зміни у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій з 01 січня 2022 року, передбачені вищезгаданими законами і хто вже у 2021 році  повинен використовувати РРО або ПРРО.

 

 На сьогоднішній день використовувати РРО або ПРРО зобов’язані фізичні особи-підприємці, які отримують оплату за товари або послуги готівкою або платіжними картками та мають сукупнийдохід за останні 12 місяців більше 220 мін. заробітних плат (1 320 000,00 грн.).

Також РРО або ПРРО вже повинні використовувати при розрахунках, незалежно від обсягу доходу, ті ФОПи, які займаються реалізацією товарів пов’язаних з медичною галуззю, технічно складних товарів, ювелірних або дорогоцінних виробів або надають послуги у медичній сфері.

Обов’язковим є застосування РРО (ПРРО) для усіх суб’єктів господарювання, які реалізують товари на умовах передоплати, використовуючи сервіси для оплати через Інтернет і здійснюють доставку товару через пошту або кур’єром.       Такі суб’єкти господарювання зобов’язані разом із товаром передати покупцю розрахунковий документ, який  підтверджує оплату та купівлю товару.

Використовувати РРО (ПРРО) зобов’язані і поштові та кур’єрські служби, які здійснюють доставку товарів від продавця до покупця і приймають оплати за такий товар для подальшої передачі цих оплат продавцю.

Підприємства та ФОПи, які планують займаються реалізацією товарів, які є підакцизними мають встановити реєстратори розрахункових операцій, ще до отримання ліцензії на торгівлю такими товарами.

 

З 01 січня 2022 року усі фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 2-4 груп будуть зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО при готівкових розрахунках або при оплатах платіжними картами та надавати покупцям (отримувачам послуг) фіскальний чек на місці здійснення розрахункової операції. Цей обов’язок торкнеться усіх роздрібних магазинів, інтернет-магазинів, кафе, ресторанів, готелів, туристичних агентств, салонів краси та інших суб’єктів господарювання, які працюють у формі ФОПів 2-3 груп.

 

Працювати без РРО (ПРРО) з 01 січня 2022 року зможуть лише ФОПи , які використовують повністю безготівкові розрахунки та ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 1-ї групи.

 

І якщо штрафні санкції за непроведені або не повністю проведені розрахункові операції у 2021 році становлять :

–                10% від суми розрахункової операції, при першому порушенні

–                50% від суми розрахункової операції, при кожному наступному порушенні

 

тоз 01 січня 2022 рокуштрафні санкції за непроведені  або не повністю проведені розрахункові операції вже будуть значно більшими :

–           100% від суми розрахункової операції, при першому порушенні

–           150% від суми розрахункової операції, при кожному наступному порушені

 

Але не варто панікувати та боятися реєстраторів розрахункових операцій, адже всі суб’єкти господарювання можуть використовувати у своїй роботі нові програмні РРО, які дуже прості у застосуванні і можуть цілком вміститися навіть у смартфон.

І поки ще є час кожен підприємець може обрати будь-який зручний для нього реєстратор розрахункових операцій.