Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Перевірки податкової на період карантину. Які та як? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації з’ясуємо питання щодо проведення контролюючими органами перевірок за їх видами, які передбачені нормами ПКУ у період мораторію на проведення таких перевірок у зв’язку з введення в дію карантину.

Для цього нам необхідно визначити, які існують види перевірок, передбачені нормою ПКУ.

Відтак, органи ДПС мають право проводити перевірки СГД за такими видами перевірок: камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (п.75.1 ПКУ).

Раніше, в попередніх публікаціях, ми висвітлювали питання щодо встановлення мораторію на проведення документальних (планових та позапланових) та фактичних перевірок, який діє у періоді з 18.03.2020 по 31.05.2020 року.

Проте, такий мораторій не буде діяти на проведення органами ДПС камеральних перевірок, тому що зміни, внесеними Законом № 533 не передбачають заборону на проведення камеральних перевірок.

Наразі, нормою підпункту 75.1.1 ПКУ, визначено що камеральна перевірка проводиться контролюючим органом у приміщенні такого органу, без прийняття рішення керівника органу ДПС на проведення такої перевірки та видання направлення на її проведення.

Зазначаємо, що камеральна перевірка проводиться виключно на підставі податкових декларацій, які подані СГД до контролюючого органу з урахуванням даних, які зазначені у такій декларації та даних системи електронного адміністрування ПДВ.

Звертаємо увагу, що згода СГД на проведення камеральної перевірки не потрібна. Окрім того, присутність такого платника податку при проведені камеральної перевірки теж не потрібна.

Окрім того, запроваджений мораторій не буде діяти на проведення контролюючим органом невиїзних документальних перевірок з питання правильності визначення платником податку сум бюджетного відшкодування ПДВ. Тобто, отримання платником податку бюджетного відшкодування ПДВ здійснюється за результатами проведеної органом ДПС – камеральної перевірки.

Таким чином, відповідно до вищезазначеного, дія мораторію не буде діяти на проведення органами ДПС камеральних перевірок за даними поданих податкових декларацій,  та даними системи електронного адміністрування ПДВ.