Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Робота Бюро економічної безпеки в умовах війни, – Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

Бюро економічної безпеки, як і всі інші державні структури і вся країна в цілому, досі пристосовується та адаптується до нових умов під час війни.  Насамперед в березні 2022 БЕБ здійснило перегляд основних і на сьогодні пріоритетних напрямків роботи. Такими напрямками стали:

– Боротьба з необґрунтованим завищенням цін 

– Виявлення та припинення діяльності підприємств-резидентів, які мають фінансово-господарські взаємовідносини з РФ та Білоруссю, в тому числі шляхом контрабанди 

– Виявлення СГП, які перераховують кошти з кінцевими отримувачами їх в РФ та Білорусі 

– Виявлення російських активів та громадян на нашій території 

– Подальше розслідування економічних кримінальних проваджень та боротьба з незаконними діями з гуманітарною допомогою.

Ще одним напрямком роботи БЕБ стала незаконне виведення з країни валюти та коштовностей. Наприкінці квітня 2022 року за інформацією БЕБ вивезення з країни незаконним шляхом валюти та коштовностей з метою їх легалізації в країнах ЄС сягнуло 3 млрд. євро. Від співпраці з країнами сусідами БЕБ очікує результатів. 

Незважаючи на зміну пріоритетних напрямків роботи БЕБ в умовах військового стану, виявлення кримінальних правопорушень та розслідування кримінальних проваджень за економічними статтями продовжується, особливо з відновленням податкових перевірок. В містах та районах, де не відбувається активних бойових дій, працюють суди та інші державні органи, що дає можливість виконувати повноваженняслідчим та прокурорам в повному обсязі. 

Враховуючи зміни, які відбулись після 24.02.22 і створюють умови подальшої політичної та законодавчої ініціативи в країні, радимо суб‘єктам господарювання всіх рівнів насамперед утриматись в майбутньому та/або припинити будь-які фінансово – господарські взаємовідносини з російськими та білоруськими підприємствами або їх контрагентами (навіть через ланцюг постачальників), утриматись від безготівкового перерахування боргових зобов‘язань в країни агресори, ретельно контролювати цільове використання гуманітарних вантажів, мати законне обґрунтування завищення цін на товари, роботи та послуги. Кожний конкретний випадок порушення податкового та іншого законодавства є індивідуальним, тому за необхідності радимо звертатись до фахівців у відповідній галузі для якісного захисту Ваших інтересів.