Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Реєстрація платником ПДВ після переходу на загальну систему оподаткування: що робити якщо не зробили? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Нашапублікація, буде цікава для тих платників єдиного податку, якіперейшовши на загальну систему оподаткування,несвоєчасно зареєструвалися платником ПДВ. 

А отже, надаємо відповідь на питання: яка ж передбачена відповідальність для тих осіб, які зі спрощеної системи оподаткування повинні були перейти на загальну систему оподаткування та зареєструватися платником ПДВ, проте своєчасно цього не зробили?

Наразі, якщо платник єдиного податку переходить на загальну систему оподаткування та якщо на дату такого переходу загальний обсяг операцій від реалізації товарів, послуг протягом 12 календарних місяців, в тому числі з урахуванням періоду перебування на спрощеній системи оподаткуванняперевищує 1 млн. грн. (згідно вимогамп. 181.1 ПКУ) у такому випадку така особа повинна зареєструватися платником ПДВ.

При цьому, така особа повинна подати до ДФСЗаяву щодо реєстрації платником ПДВ в термін до 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему(п. 183.4 ПКУ).

У разі, якщо особа (платник єдиного податку)мала зареєструватися платником ПДВ та не подала до ДФС Заявувстановленої форми щодо реєстрації платником ПДВ, то несе відповідальність за недонарахування та несплату ПДВ відповідно до ст.183 ПКУ.

Зокрема, така відповідальність передбачена на рівні платника, який зареєстрований як платник ПДВ,без права отримання податкового кредиту та без права отримання бюджетного відшкодуванняПДВ.

А це означає, що за усіма проведеними операціями від реалізації товарів/робіт/послуг які є об’єктомоподаткування ПДВ, контролюючі органи за результатами перевірки донарахують податкові зобов'язання з ПДВ, проте враховувати податковий кредит з ПДВ за придбанні товари, роботи (послуги) не будутьта відповідного права на бюджетне відшкодування така особа буде позбавлена. Окрім того, до нарахованих податковихзобов'язань з ПДВ за результатами документальної перевірки, контролюючим органом буде застосований штраф у розмірі 25%, відповідно до п.123.1 ПКУ.

Звертаємо увагу, що чинним законодавствомза неподання декларації з ПДВта неподання заяви на реєстрацію ПДВ за вищенаведеним випадком, застосування штрафу та нарахування пені не передбачено