Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної – за що, скільки, коли? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В нашій публікації розглянемо питання стосовного того за якими податковими накладними (далі ПН), передбачена відповідальність у вигляді штрафу для платників податку за несвоєчасну реєстрацію ПН в ЄРПН в розумінні статті 120 ПКУ.

Наразі, для СГД – платників податку передбачена відповідальність за порушення граничних строків реєстрації ПН у вигляді штрафу в межах від 10% до 40% від суми ПДВ, зазначеної в таких ПН.

Така відповідальність, визначена  п. 120 прим. 1.1 та 120 прим.1.2 статті 120 прим.1 ПКУ.

Зазначаємо, що розмір штрафу залежить від кількості днів прострочення.

Окрім цього, цією ж нормою ПКУ встановлено, що штрафні санкції не застосовуються до платника податку у разі порушення ним строків реєстрації ПН, виключно за такими ПН, які  не надаються покупцю та складені за операціями які звільнені від оподаткування та оподатковуються за нульовою ставкою (п. 120 прим. 1.1 та 120 прим.1.2 статті 120 прим.1 ПКУ).

Для чіткого розуміння, які операції відносяться до переліку операцій звільнених від оподаткування та які оподатковуються за нульовою ставкою звернемося до норм ПКУ.

І так, нормами ПКУ визначені операції які звільнені від оподаткування(ст. 197 ПКУ та підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ). Перелік операцій, які оподатковуються за нульовою ставкою визначені ст. 195 ПКУ.

Наразі окрему увагу, слід звернути на ПН, які складені при визначенні податкових зобов'язань (далі ПЗ) з ПДВ,згідно з нормами п. 198.5 ПКУ, та  які також не надаються отримувачу таких ПН.

Нагадуємо, що згідно до п. 198.5 ПКУ,для СГД встановлено обов’язок стосовно визначення/нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та складання і реєстрації ПН в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ.

А отже, у разі порушення СГД термінів реєстрації або у разі відсутності реєстрації ПН в ЄРПН, яка повинна була складатися для визначення ПЗ на підставі п.198.5 ПКУ,за таких обставин до такого СГД будуть застосовуватися штрафні санкції.