Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Перелік осіб, яких звільнили від сплати військового збору на період дії воєнного стану в Україні, – Ельвіна Гаврилюк, адвокат ID Legal Group

Під час тривалої дії в Україні воєнного стану Верховна Рада спільно з Урядом прийняли значну кількість нормативно-правових актів, які регулюють різні сфери правовідносин та стосуються різного кола осіб.

Нещодавно Верховною Радою прийнято Закон від 19.06.2022 № 2308-ІХ, яким внесені зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану», що набрав чинності 09.07.2022 (далі – Закон № 2308-ІХ).

Так, нормами зазначеного вище Закону № 2308-ІХ внесені зміни до
пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, згідно із якими скасовано сплату військового збору з доходів у вигляді грошового забезпечення для наступного кола осіб:

–       працівники правоохоронних органів;

–       військовослужбовці та працівники ЗСУ,

–       Нацгвардія України;

–       СБУ;

–       Служба зовнішньої розвідки України;

–       Держприкордонслужба України;

–       особи рядового та начальницького складу;

–       військовослужбовці;

–       працівники МВС України;

–       Управління держохорони України;

–       Держспецзв’язок;

–       ін. утворені відповідно до Закону військові формування та ін. особи.

Водночас звертаємо увагу, що головною особливістю ухваленого Закону № 2308-ІХ, по-перше, є те, що така своєрідна «пільга» стосується виключно вказаного вище кола осіб і такі особи безпосередньо беруть участь у реалізації заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії РФ.

По-друге, доходи у вигляді грошового забезпечення такого кола осіб не оподатковуються військовим збором лише на період дії воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України
від 24.02.2022 № 64/2022, дія якого продовжена Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 строком на 90 діб.

Нагадаємо, що раніше нормами пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ були звільнені від сплати військового збору вищезгадані категорії осіб на період безпосередньої участі у проведенні АТО та/або здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, що здійснюється шляхом проведення ООС.

Отже,підсумовуючи викладене можна зробити висновки, що норми Закону № 2308-ІХ мають тимчасовий характер (діють виключно на період дії воєнного стану) та поширюють свою дію на конкретно визначене законодавцем коло осіб.

Для всіх інших платників норми ПКУ стосовно обов’язкової сплати військового збору з отриманого доходу залишаються незмінними.

 

З повагою,

Ельвіна Гаврилюк

адвокат ID Legal Group