Сьогоднішня публікація має бути цікава для платників єдиного податку (3 групи) які хочуть здійснити операцію з внесення майна в натурі до статутного фонду з метою збільшення розміру такого фонду.
Наразі, якщо СГД (платником єдиного податку) прийнято відповідне рішення щодо збільшення розміру статутного фонду, шляхом внесення до такого фонду майна, виникає наступне питання.
Чи дана дія не призведе до порушення норм ПКУ та необхідності переходу СГД на загальну систему оподаткування?
Наразі, з’ясуємо це питання відповідно до норм чинного законодавства.
Так нормами ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку 3 групи – СГД у яких розрахунки здійснюються не в грошовій формі.
Проте, звертаємо увагу на той факт, що це стосується розрахунків у грошовій формі для платників податку 3 групи, виключно за відвантажені товари (роботи, послуги) (п.291.6 ПКУ). А отже, це не стосується здійснення операцій зміни (шляхом збільшення) розміру статутного фонду платника єдиного податку 3 групи.
Окрім того, нормами ПКУ чітко визначено, що суми грошових коштів та вартість майна не відносяться до складу доходу у разі внесення таких коштів та майна до статутного фонду СГД (п.292.11 ПКУ).
Таким чином, можна зробити висновок: у разі якщо платник єдиного податку (3 групи) здійснює операцію з внесення майна до складу статутного фонду з метою збільшення такого фонду така дія не призведе до переходу такого платника на загальну систему оподаткування.
Наразі, існує актуальна позиція ДФСУ стосовно цього питання,яка визначена у листі від 10.07.2019 р. № 3178/ІПК/04-36-12-04-21.