Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

До уваги платників, якими прийнято рішення щодо переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2% від доходу: змінились строки обрання вказаного виду оподаткування, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

На офіційному веб-сайті ДПС України розміщено інформацію про те, що на підставі норм ЗУ від 24.03.2022 №2142 (що має назву: посилання1)платники податків матимуть змогу подати заяву про перехід на відповідну систему (спрощену) оподаткування і після 01.04.2022.

У випадку подачі заяви, починаючи з 01 квітня 2022, таких суб’єктів господарювання буде зареєстровано платниками ЄП 3-ї групи за ставкою 2% від доходів на наступний робочий день, який настане після подачі вказаної заяви.

Тут слід провести нагадування, що згідно з попередніми змінами до ПКУ, які внесені на підставі ЗУ №2120-IX від 15.03.2022 (що має назву: посилання2), термін подання заяви щодо переходу на сплату ЄП за ставкою 2% було передбачено до останнього числа місяця, що передував періоду переходу на зазначену систему оподаткування. Тобто, висловлюючись іншими словами можливо виразити думку наступним чином: якщо з 01.04 мати на меті перейти на сплату ЄП за ставкою 2%, СГ необхідно було подати відповідну заяву до 31.03.2022. Разом з цим, якщо заява подається у квітні, то на вказану систему оподаткування СГ мав право перейти, виключно, починаючи з 01.05.2022.  

 

посилання1: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану»;

посилання2: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group