Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Можливість застосування є-Документа в період воєнного стану, – Людмила Максименко, адвокат ID Legal Group

В реаліях сьогодення, коли громадянам нашої держави доводиться екстренно покидати домівки та місця тимчасового перебування (укриття тощо), зрозумілим є, що в першу чергу стоїть питання про самозбереження, відповідно не зажди є можливість зібрати все необхідне та приготувати потрібні документи.

Зважаючи на наявність таких обставин в державі, Урядом прийнято постанову № 248 від 10.03.2022 р. (розміщено https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-zastosuvannya-yedokumenta-v-period-diyi-voyennogo-stanu-248), якою врегульовано і затверджено Порядок про застосування в період воєнного стану є-Документа.

У цьому є-Документі відображаються всі наявні в електронній формі документи, що посвідчують кожну конкретну особу.

Замовлення та формування цього документу здійснюється через мобільний додаток Порталу Дія, встановлений у телефоні або іншому електронному пристрої.

Послуга є безоплатною та доступною для громадян нашої держави, яким виповнилося 14 років.

Наявність відповідного додатку у телефоні або іншому електронному пристрої, де можливо його встановити, забезпечує в період дії воєнного стану можливість надавати (пред’являти) в електронному вигляді усі наявні документи, що посвідчують особу та її громадянство, при цьому додаткове пред’явлення документів у паперовій формі не потрібно здійснювати.

В є-Документі відображаються основні і необхідні відомості про особу з усіх наявних у неї документів в електронній формі та обов’язкові реквізити цих документів, які надають змогу ідентифікувати (встановити) її особу з відповідним візуальним зображенням на електронному фото, а також визначити її приналежність до громадянства нашої держави.

Перевірка є-Документа здійснюється із використанням унікального QR-коду (електронного ідентифікатора), що забезпечує можливість його використання особою у засобах Порталу Дія, у тому числі й відповідному мобільному додатку.

 

З повагою,

Людмила Максименко

адвокат ID Legal Group