Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Відновлено проведення фактичних перевірок, – Олександр Самарін, аудитор ID Legal Group

На підставі ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», який датовано 15 березня поточного року та має номер 2120-IX (далі по тексту – ЗУ №2120-IX) відновлюється здійснення фактичних перевірок платників, що стосується як юросіб, так і ФОПів.

Так, згідно з нормами п.п.80.2.2 ПКУ з 17.03.2022 органи ДПС мають право на проведення фактичних перевірок у разі виникнення однієї з нижчеперелічених підстав:

–                у випадку наявності та/або одержання у установленому законодавчими актами порядку інформації від органу(ів) державної форми власності або органу(ів) місцевого самоврядування, що свідчить про потенційні порушення платником(ами) законодавства (функції з контролю за яким покладаються на органи ДПС, зокрема, стосовно проведення платником(ами) розрахункових операцій (РО), у т.ч. за допомогою електронних платіжних засобів, ведення операцій по касі, присутності ліцензій, патентів, та інших документів, які підпадають під контроль, обігу та виробництва товарів, що є підакцизними);

–                у випадку звернення у письмовому вигляді споживача (покупця), що оформлене у відповідності до закону, стосовно порушення платником встановленого порядку РО, у т.ч. за допомогою електронних платіжних засобів, операцій по касі, ліцензування або патентування.

Разом з цим, ЗУ №2120-IX внесені зміни до абз.10 п.522 підр.10 розд. ХХ ПКУ, якими передбачено, що фактичні перевірки, розпочаті до 18.03.2020 та не були закінчені (тимчасово зупинені до останнього календарного дня місяця завершення дії карантину), можуть потенційно бути продовжені (поновлені) та, як наслідок, проведені без прийняття будь-якого(их) додаткового(их) рішення(нь) відповідним органом ДПС.

Крім того, з 17.03.2022 фахівцям ДПС надані права складати протоколи про адмінправопорушення на ФОПів та посадових осіб підприємств за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги) у готівковій формі, у т.ч. за перевищення граничних сум готівкових розрахунків, відсутності забезпечення можливості проведення розрахунків за товари за допомогою платіжного терміналу.

У випадку встановлення вищевказаних порушень до такого(их) платника(ів) буде застосовано штрафні санкції у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), що в гривневому еквіваленті складає від 1700,00 до 3400,00 грн, а при повторному вчиненні таких порушень: п’ятьсот-тисяча НМДГ, тобто від 8500,00 до 17000,00 грн.

 

З повагою,

Олександр Самарін

аудитор ID Legal Group