Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Зміни в декларації з податку на прибуток, – Вячеслав Коморний, податковий аудитор ID Legal Group

Міністерство фінансів наказом від 20 лютого 2023 року № 101 затвердив у нову декларацію з податку на прибуток та також зазнали змін додатки до неї. Та як ми вже бачили у попередніх  випадках наказом від 13 березня 2023 року № 130 внесено косметичні зміни до наказу №101. Накази станом на 23 березня 2023 не опубліковані, почнуть діяти з дня публікації.

Що саме змінилося?

Змін зазнали додатки до декларації у зв’язку з приведенням форм до діючого податкового законодавства:

  1. Додаток зменшення нарахованої суми податку (ЗП) доповнено рядком 16.5, в якому відображатимуться авансові внески з пунктів обміну іноземних валют, що зменшуватимуть суму нарахованого податку за звітний період. Про авансові внески йдеться у п. 136.1 ПКУ.

При цьому в рядку 16 добавлено в загальну суму рядок 16.5.

 

2. В зв’язку з доповненнямп. 141.13 ПКУ які внесено Законом №2720,що регулює оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, декларацію доповнено новим додатком ОВ,  в якому платниками, що займаються торгівлею валютними цінностями за готівку, доведеться відображати суму авансових внесків за пункти обміну інвалюти, яка сплачується щомісяця.

 

3. В додатку сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам (ПН) змінено рядок 7 наступним змістом « Доходи від продажу нерухомого майна або неподільного об’єкта незавершеного будівництва чи подільного об’єкта незавершеного будівництва, що знаходиться на території України, який є власністю нерезидента». Дана зміна внесена в зв’язку зі зміною п.п. «д» 141.4.1 ПКУ щодо доходів нерезидента від продажу нерухомого майна що знаходиться на території України.

 

4. В зв’язку з появою пункту 142.4 ПКУ який стосується платників – учасників індустріального парку, зазнали змін:

  • «Особливі примітки» декларації графа 10 доповнено рядком для відмітки даних учасників.
  • Доповнено нові рядки в декларації для об’єктів оподаткування учасників індустріального парку;
  • змінено додаток ТЦ відповідно до даного пункту.

5. Змін зазнав додаток податкові різниці (РІ) у розділі 4 “Інші різниці», доповнено збільшення та зменшення фін-результату на такі різниці:

  • пунктами 66 та 67 підрозділу 4 Перехідних положень, передбачено збільшення або зменшення фін-результату до оподаткування, на суму нарахованих витрат (доходів) від отримання об’єктів права власності країни агресора (РФ), врахованих у фінансовому результаті до оподаткування. У зв’язку з цим додаток РІ відповідно до зазначених положень Кодексу приведено у відповідність.
  • зменшення фін-результату до оподаткування на загальну суму коштів, отриманих з держбюджету, які надаються відповідно до Закону який регулює економічну стабільність ринку природного газу, на яку збільшується фін-результат відповідно до ПСБО.
  • Також, новим п. 141.12 ПКУпередбачено особливе оподаткування операцій з неподільним житловим об’єктом, житлової нерухомості,  незавершеного будівництва від першого продажу. Нормами ПКУ передбачено збільшення або зменшенням фін-результату на ці різниці. У зв’язку з цим додаток РІ до Декларації доповнено новими рядками, які передбачають дані коригування.

6. Додаток про пільги (ПП) до декларації доповнено графами:

  • графа 7 – суми пільг, які використані не за цільовим призначенням;
  • графа 8 сума пільг, які залишилася невикористаними на кінець періоду.

 

Отже, для платників податків які займаються оптовою торгівлею товарами, дані зміни в декларації не торкнуться, а от для платників які займаються  торгівлею валютними цінностями у готівковій формі, продають нерухомість нерезидентів, отримали об’єкти права власності російської федерації, здійснюють реалізацію об’єктів нерухомості, доведеться підготуватись до нових змін внесених до декларації з податку на прибуток та додатків до неї.

З повагою,

Вячеслав Коморний

податковий аудитор

ID Legal Group