Завантаження сайту

«Банкрутство» підприємства, як спосіб рейдерського захоплення.

«Банкрутство» підприємства, як спосіб рейдерського захоплення.
19.12.2016
       Враховуючи низку змін  в українському законодавстві, які регулюють антирейдеські питання, банкрутство підприємств та інших юридичних осіб, як і раніше, є одним з найбільш популярних способів виведення активів як способу рейдерського захоплення. 
 
       Найчастіше причинами для цього є:
 
       - економічна нестабільність/слабкість бізнесу; 
 
       - незаконне здійснення підприємницької діяльності; 
 
       - внутрішній корпоративний спір. 
 
       Сам власник компанії-банкрута, фактично, ніякого відношення до оцінки активів компанії не має. В той же час, активи компанії скуповуються відповідно до вимог чинного законодавства і нерідко вартість цих самих активів не має ніякого значення, оскільки першочерговою метою є заволодіння контрольним пакетом корпоративних прав. 
 
       В подальшому, отримавши контрольний пакет корпоративних прав, рейдери призначають «свого» директора, який виводить з підприємства гроші, продає майно, здійснює інші дії, які суперечать інтересам бізнесу і його власникам.
 
       Чи є можливість запобігти виникненню негативних наслідків для компанії і вберегти себе від подібної ситуації? Даючи відповідь на це питання, хочемо дати Вам декілька порад.
 
       1) Зважено вибирати бізнес партнерів;
 
       2) Заручитися підтримкою кваліфікованих юристів, які допоможуть мінімізувати "хиткі" моменти при складанні установчих документів і надалі будуть скрупульозно стежити за розвитком "юридичних" подій навколо Вашого бізнесу і вчасно здійснювати превентивні заходи для запобігання негативних наслідків; 
 
       3) Призначати на керівні посади довірених осіб з ретельною перевіркою їх попередньої трудової діяльності; 
 
       4) "Страхувати" матеріальні активи компанії (накладати заборони на відчуження тощо); 
 
       5) Здійснювати повноцінну перевірку сумлінності кредиторів компанії; 
 
       6) Контролювати чи відповідає діяльність підприємства вимогам чинного законодавства;
 
       7) Час від часу здійснювати незалежний фінансовий і юридичний аудит діяльності компанії (звичайно ж сторонніми, незацікавленими фірмами) і т. д. 
 
       І пам'ятайте, що банкрутство підприємства може бути як заздалегідь підготовленою, так і спонтанно проведеною процедурою. Однак, якщо Ваша компанія все-таки з будь-яких причин перебуває на порозі банкрутства, то радимо звернутися хоча б для консультації до фахівців, які змогли б допомогти Вам побудувати стратегію "правильного" і ефективного банкрутства Вашої компанії і збереження її активів. Процедура банкрутства підприємства не є шаблонною, тому не намагайтеся самостійно, без певних навичок, методом вичитування статей врятувати свій бізнес або його активи, тому що, як свідчить практика, такі методи є згубними.
 
 
З повагою, керівник судово – правового департаменту
 
Олег Нікітін

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group