Завантаження сайту

Безповоротна фінансова допомога! Як враховуються витрати від такого надання!

Безповоротна фінансова допомога! Як враховуються витрати від такого надання!
10.11.2016
 
       Продовжуючи розпочату тематику обліку фінансової допомоги, в сьогоднішній публікації торкнемось деяких аспектів  безповоротної фінансової допомоги.
 
       Зокрема, на практиці, постає питання: у разі надання безповоротної фінансової допомоги неплатникам податку на прибуток, як враховуються витрати від такого надання при визначенні фінансового результату до оподаткування?
 
       По перше зазначимо, що саме вважається безповоротною фінансовою допомогою:
 
       - сума коштів за договором дарування, або іншими договорами, або без укладання договорів та за якими не передбачається компенсація чи повернення коштів;
 
       - у разі якщо після списання кредитором суми безнадійної заборгованості, позичальник відшкодовує кредитору таку безнадійну заборгованість;
 
       - сума заборгованості перед іншою юридичною чи фізичною особою, яка нестягнена після строку позовної давності;
 
       - наданий без встановлення строків повернення його основної суми, кредит чи депозит.
 
       Діючі норми Податкового Кодексу визначають, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається за даними бухгалтерського обліку та скоригований на різниці, що виникають відповідно до положень розділу ІІІ "Податок на прибуток підприємств".
         
       При цьому, коригування фінансового результату на різниці за витратами у вигляді безповоротної фінансової допомоги, наданої неплатникам податку на прибуток, нормами чинного законодавства не передбачено.
 
       Таким чином, операції з надання безповоротної фінансової допомоги неплатникам податку на прибуток відображаються виключно за правилами бухгалтерського обліку. 
 
       Вищевказану позицію ДФС України  підтвердила своїм листом від 20.10.2016 р. N 22711/6/99-99-15-02-02-15.
 
               
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group