Завантаження сайту

Бути чи не бути медіації в Україні, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

Бути чи не бути медіації в Україні, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group
30.03.2018

В грудні 2017 року, відповідними змінами до процесуальних кодексів, в судовий процес було офіційно введено нове поняття - медіація. Одразу ж ця процедура набула розголосу і викликала до себе неоднозначне ставлення. Особливо з урахуванням менталітету українців.

Як свідчить європейській досвід, попереднє врегулювання спорів за участю судді до вирішення справи по суті (медіація), є ефективним і економним для сторін судового спору процесом, який дозволяє зекономити  час, сили, нерви та ресурси сторін.

Запроваджений в Україні інститут надасть можливість сторонам спору, у менш офіційній і навіть конфіденційній обстановці, за допомогою професіонала в галузі права (судді), розібратись і, можливо, остаточно вирішити конфлікт інтересів протягом 30 днів. В разі недосягнення компромісу, для розгляду справи у судовому процесі буде призначений інший суддя.

На сьогодні ще невідома практика застосування такого інституту врегулювання спорів в українських судах. Триває підготовка суддів до такої процедури, проводяться семінари та конференції з цього питання. Зокрема, суддів бентежить короткий строк, наданий на врегулювання, хоча, з огляду на згоду сторін, строк у 30 днів здається цілком достатнім для вирішення спору. Також, викликає занепокоєння і можливість додаткового впливу на суд сторонами процесу під час конфіденційного спілкування, а також використання медіації для подальшого відводу судді.

В будь-якому випадку всі занепокоєння суддів вирішуються елементарним шляхом дотримання всіма сторонами процесу норм закону. Ефективність та потрібність процедури медіації вже доведена багаторічним досвідом багатьох країн Європи.

   З повагою, Вікторія Горожанова

адвокат юридичного об’єднання ID Legal Group

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group