Завантаження сайту

До якого суду слід подавати апеляційну скаргу? Позиція Верховного Суду, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group

До якого суду слід подавати апеляційну скаргу? Позиція Верховного Суду, - Вікторія Горожанова, адвокат ID Legal Group
20.07.2018

20 червня 2018 року Верховний Суд у складі об’єднаної палати Касаційного цивільного суду висловив свою думку щодо порядку подачі апеляційної скарги в своїй постанові, якою скасував ухвалу апеляційного суду. Суть ухвали полягала в тому, що апеляційну скаргу було залишено без розгляду через неподання її до районного суду, чим порушено п.п.15.5. п.1 р. ХІІ «Перехідних положень» ЦПК України.

У відповідності до вищевказаних норм «Перехідних положень» ЦПК України і до початку роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) апеляційні та касаційні скарги повинні подаватись сторонами справи через відповідні суди і справи надсилаються за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Кодексу.

В своїй постанові Верховний суд висловив позицію, що особа-апелянт, враховуючи нові норми ЦПК України, вимоги ст.355 ЦПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, має право на безпосереднє подання апеляційної скарги як до апеляційного, так і через місцевий суд.

На нашу думку, виходячи безпосередньо з норм п. п. 15.5 п. 1 розд. XIII «Перехідні положення» ЦПК України, апеляційний суд, залишивши без розгляду апеляційну скаргу, подану напряму в апеляційний суд, не порушив норм закону і прийняв об’єктивно правильне рішення.

Однак, Верховний суд своїм рішенням акцентував увагу на теперішній тенденції розширення прав сторін процесу, показав бажання судів здійснювати правосуддя з урахуванням міжнародних норм, принципу верховенства права та можливість судів при вирішенні питань дотримання прав і свобод громадян відступити від правового висновку.  

З повагою,

Вікторія Горожанова

ID Legal Group

Вікторія Горожанова

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group