Завантаження сайту

Договір ЦПХ. Що важливо врахувати при його укладанні. Практичний досвід, - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group

Договір ЦПХ. Що важливо врахувати при його укладанні. Практичний досвід, - Руслан Солнцев, податковий консультант ID Legal Group
22.11.2018

Сьогодні питання організації кадрового обліку працівників або укладання з фізичними особами договорів ЦПХ стосується кожного платника тому до цього необхідно відноситись з відповідальністю.

В іншому разі до відповідальності контролюючими органами буде притягнуто власне самого платника та його посадових осіб.

На кожному підприємстві є певний об’єм робіт, який передбачає його виконання у певний строк без прив’язки до внутрішнього трудового порядку. І розрахунок за дану роботу оплачується за її виконання.

Але коли інспектори по праці при проведенні перевірки дізнаються, що на підприємстві з фізичними особами укладено договори ЦПХ, то з особливу увагу звертають саме на складання такого договору та акту виконаних робіт.

Сьогодні, розглянемо певні особливості при складанні договору та акту виконаних робіт/наданих послуг.

Давайте уявимо, підприємство уклало з фізичною особою договір ЦПХ на надання послуг по пошиттю продукції. В акті наданих послуг зазначило, що послуги надано в повному обсязі.

При проведенні перевірки до підприємства було застосовано штраф у розмірі 111 690 грн. і управління Держпраці пояснило, що це порушення за фактичний допуск працівника без укладання трудового договору. Крім того, застосовано на керівника адміністративний штраф у розмірі 17 000 грн.

Тому, підприємству в загальному було застосовано штраф у розмірі 128 690 грн.

На якому ж етапі підприємство помилилося, можливо потрібно було взяти дану особу в штат чи просто не вірно складений акт наданих послуг?

Звісно, якщо дані роботи пов’язані з основним видом діяльності підприємства, то необхідно брати дану фізичну особу в штат, оформлювати відповідно до трудового законодавства, враховуючи значні штрафи, та при застосуванням тих самих ставок податків ПДФО 18%, ВЗ 1,5% та ЄСВ 22%.

Але якщо дані послуги або роботи не постійні, і оплата залежить від об’єму робіт, тому укладення договору ЦПХ доречне.

При цьому варто:

  • в договорі зазначити чіткий перелік робіт і результат їх виконання та термін їх виконання;
  • в акті наданих послуг/виконаних робіт, деталізувати об’єм (кількість пошитої продукції).

Враховуючи пильну увагу Держпраці по питанню кадрового обліку працівників, також рекомендуємо:

  • приділяти увагу складанню наказів про прийняття на роботу;
  • складати та підписувати табелі обліку робочого часу;
  • складати посадові інструкції;
  • складати особові картки працівників.

Враховуючи вищевикладене, радимо з відповідальністю відноситись до складання документів, та направляти кошти на розвиток Компанії, а не на сплату штрафів.

З повагою,

Солнцев Руслан

податковий консультант

ID Legal Group

Солнцев Руслан

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group