Завантаження сайту

Документальне підтвердження операції з придбання споживачами продукції у дистриб’юторів!

Документальне підтвердження операції з придбання споживачами продукції у дистриб’юторів!
19.01.2017
       Звичайно, головною метою здійснення будь – якої підприємницької діяльності є отримання прибутку. І кожне підприємство намагається віднайти найоптимальніші шляхи просування товарів  на ринок з метою досягнення зазначеної мети.
 
       І, зазвичай, за просування товарів на ринку, підприємство сплачує мотиваційні виплати (премії, бонуси, інше) на користь дистриб’юторів (організацій, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут). 
 
       Отже, як будь-яка господарська операція, операція з виплати премій, бонусів, інших заохочувань на користь дистриб’юторів, з метою просування товарів постачальника на ринку повинна бути підтверджена документально.
 
       ДФС України з цього приводу, надано роз’яснення стосовно  застосування норм податкового законодавства (лист ДФС України від 30.12.2016 р. N 28731/6/99-99-15-02-02-15).
 
       Безперечно, головною метою просування товару підприємства є стимулювання (поліпшення) попиту. Витрати підприємства  на виплату мотиваційних виплат (премій, бонусів, інше) є цілком виправданими і можуть відноситися до маркетингових послуг, тому що такі послуги спрямовуються на стимулювання збуту товару.
 
       Визначення терміну «маркетинг» не міститься а ні в бухгалтерських документах (стандартах), а ні в законодавстві (цивільному, податковому).
 
       Слово маркетинг в перекладі з англ. marketing – продаж, торгівля на ринку.
 
       Отже, маркетинг означає дослідження ринку з метою підвищення обсягів продажів або придбання будь якого майна і звичайно безпосередньо пов’язаний зі здійсненням господарської діяльності. 
 
       До маркетингових послуг відносяться вивчення ринку, стимулювання збуту товарів, організація та управління рухом товарів до споживачів та після продажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності (п.п.14.1.108 п 14.1 ст. ПКУ).
 
       Для цілей оподаткування підприємство зобов’язано вести облік доходів, витрат, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів (п.44.1 ст.44 ПКУ). 
 
       І звичайно, такі первинні документи повинні бути належним чином оформлені (з вказанням належних реквізитів). 
 
       Підприємство використовує дані бухгалтерського обліку для обрахунку об’єкта оподаткування (п. 44.2 ст. 44 ПКУ). 
 
       Законом України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» визначені правові засади ведення бухгалтерського обліку (Закон № 996).
 
       Міністерством фінансів України, затверджено національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку (п. 2 ст. 6 Закону N 996).
 
       Отже, відповідно до вищезазначеного, первинні документи, які підтверджують операцію з придбання споживачами продукції у дистриб’юторів, складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Сухарева

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group