Завантаження сайту

Фіскальний погляд на оподаткування операцій з отримання оплати, якщо поставка (надання) відбувалась під час перебування на спрощеній системі оподаткування!

Фіскальний погляд на оподаткування операцій з отримання оплати, якщо поставка (надання) відбувалась під час перебування на спрощеній системі оподаткування!
07.03.2017
       Дозволимо собі повернутись до однієї з попередніх публікацій нашого «Блогу» під назвою «Особливості оподаткування при переході підприємства із спрощеної системи на загальну», в зв’язку з тим, що деякі норми законодавства зазнали змін.
 
       Отже, в процесі здійснення господарської діяльності, суб’єкти господарювання вправі самостійно обирати оптимальну для себе систему оподаткування і досить часто трапляються випадки, що платником, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування відвантажено товари (надано послуги), а оплату за них отримано вже на загальній системі оподаткування (саме таке питання розглядалось нами у «Блозі» у вищевказаній публікації).
 
       І якщо, до 01.01.2017 року чітко встановлених норм законодавства, які б регулювали такі випадки не було, але все ж контролери висловлювали свою «фіскальну» позицію та радили платникам оподатковувати операцію з отримання коштів на загальній системі, мотивуючи тим, що в період перебування на спрощеній – дохід від такої операції – в момент відвантаження товару – не виник).
 
       01 січня 2017 року норми ПКУ зазнали численних змін, внесених Законом України від 21 грудня 2016 року N 1797-VIII.
 
       У редакції, чинній до 01.01.2017 року, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу (пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134).
 
       При цьому, коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникали за операціями з отримання на загальній системі оподаткування оплати за товари (роботи, послуги), які відвантажено (надано) під час перебування на спрощеній системі оподаткування не було передбачено.
 
       Починаючи з 01.01.2017, пп. 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Кодексу зазначене питання врегульовано та встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування .
 
       Таку позицію контролери офіційно підтвердили у листі ДФС України від 20.02.2017 № 3452/6/99-99-15-02-02-15.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group