Завантаження сайту

Фіскальний погляд на особливості врахування збиткового результату минулих періодів.

Фіскальний погляд на особливості врахування збиткового результату минулих періодів.
24.09.2017
       Безумовно, метою діяльності кожного підприємства є отримання прибутку, більше того, бажано максимально можливого.
 
       Так, статтею 42 Господарського Кодексу України, визначено поняття підприємництва, згідно якого випливає висновок, що будь-яка підприємницька діяльність дійсно спрямована на одержання прибутку, але й здійснюється – на власний ризик, а й відповідно за законами фінансів - не завжди має позитивний результат або прибуток. Інколи, трапляється, що діяльність виявляється збитковою.
 
       І якщо прибутковий результат суб’єктів господарювання, що цілком зрозуміло, не виявляє першочергової бурхливої уваги податківців, то отримання збитків – зовсім навпаки, завжди перебуває «під пильним оком контролерів».
 
       Відповідно, правильність врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів завжди в першу чергу хвилювала податківців під час перевірок, а платників - правильність визначення та врахування власних збитків.
 
       Сьогодні, звернемо увагу на точку зору фіскальної служби щодо врахування сум збитків минулих податкових періодів реорганізованого (приєднаного) товариства до іншого суб’єкта господарювання, яку вони висловили в індивідуальній податковій консультації від 17.08.2017 р № 1637/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
 
       За загальним правилом згідно пп. 140.4.2 п.140.2 ст. 140 Податкового Кодексу України, об’єкт оподаткування, визначений за правилами бухгалтерського обліку коригується в бік зменшення на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років (з урахуванням пункту 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ).
 
       Податківці ж у вищевказаній консультації нагадали про норми Цивільного Кодексу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та умов переходу до правонаступників, зосередивши увагу на обов’язку підприємства , що припиняється у процесі реорганізації складання та подання звітності з податку на прибуток за період, на який припадає дата такого приєднання.
 
       При цьому, контролери дійшли суто фіскального висновку (мотивуючи виключно відсутністю прямих норм законодавства), що фінансовий результат до оподаткування правонаступника не зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, що обліковувалось в податковій декларації суб’єкта господарювання, який припиняється в процесі реорганізації, так як норми ПКУ не містять жодних положень про право надання правонаступнику при обчисленні об’єкта оподаткування здійснювати врахування збитків суб’єкта господарювання, що приєднується в результаті реорганізації.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group