Завантаження сайту

Фіскальний погляд на підтвердження «добових витрат» під час відрядження!

Фіскальний погляд на підтвердження «добових витрат» під час відрядження!
20.02.2017
       Час від часу в процесі здійснення господарської діяльності виникає необхідність в відрядженні працівників у поїздки до інших населених пунктів як в межах країни, так і  за кордон. Такі ситуації можуть виникнути за необхідності ведення переговорів, укладання угод, придбання товарів та безлічі інших ситуацій в залежності від специфіки діяльності підприємства. 
 
       Звичайно, такі витрати безпосередньо пов’язані з веденням господарської діяльності, але для того, щоб підприємство мало підстави провести такі компенсації, кожне відрядження повинно бути належним чином оформлене документально.
 
       Нагадаємо, підставою для відображення витрат на відрядження в обліку є наказ керівника та Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.
 
       Щодо оподаткування податком на прибуток. 
 
       Сьогодні, об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається як фінансовий результат до оподаткування за даними бухгалтерського обліку, скоригований на різниці, передбачені нормами ПКУ. 
 
       Різниць, пов'язаних з витратами на відрядження, нормами ПКУ не встановлено, відповідно витрати пов’язані з відрядженням, відображені в бухгалтерському обліку, обліковуються і для цілей обкладення податком на прибуток.
 
       Що ж до особливостей обкладання ПДФО, варто зауважити наступне.
 
       Норми ПКУ надають право платнику податку не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані на відрядження або під звіт (пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) , розраховані згідно  із пунктом 170.9 статті 170.
 
       Підпунктом 170.9.1 пункту 170.9 статті 170 ПКУ чітко визначено, що до оподаткованого доходу платника податку не включаються суми добових витрат (харчування, фінансування інших особистих потреб фізичної особи, яка перебуває у відрядженні) в певних розмірах встановлених знову ж таки зазначеними нормами ПКУ.
 
       При цьому, зазначимо, що згідно діючої редакції норм ПКУ (на 01.01.2017) сума добових в залежності від місця відрядження визначається:
 
       - у межах України та країн, в’їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на в’їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;
 
       - до країн, в’їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в’їзд), - згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).
 
       І знову контролери висловили свою позицію щодо підтвердних документів, що засвідчують вартість витрат на відрядження у свіжому листі ДФСУ від 02.02.2017р.  № 1946/6/99-99-13-02-03-15 та зауважили, що сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку при відсутності підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у паспорті або документі, що його замінює.
 
       Отже, не варто зволікати, а уважно відноситись до документального оформлення витрат на відрядження, так як контролюючі органи під час перевірок особливу увагу звертають на наявність та достовірність підтвердних документів.
 
 
З повагою, керівник організаційно - правового департаменту
 
Олена Самодіна

Залиште Нам Ваші контакти і Ми з Вами зв'яжемося

ID Legal Group
ID Legal Group